Złote godyPiętnaście par z gminy Szydłowiec świętowało złote gody. W uroczystości zorganizowanej z okazji tego pięknego jubileuszu uczestniczyli również ich najbliżsi, dzieci i wnukowie. Rocznicę 50 – lecia pożycia małżeńskiego rozpoczęła msza św. w intencji Jubilatów i ich rodzin, którą odprawił ks. Andrzej Kania w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu. W słowie skierowanym do jubilatów kapłan podkreślił, że są oni najbardziej wiarygodnym przykładem dla ludzi młodych, są wzorem dla tych wszystkich, którzy decydują się dziś wiązać węzłem małżeńskim. Ich zaangażowanie w trwałość rodziny, zgoda, miłość i zrozumienie zasługują na wyrazu najwyższego uznania.

Wzruszającym momentem nabożeństwa było odnowienie przysięgi małżeńskiej i błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia. Mszę zakończył Marsz Mendelsona. Przy dźwiękach tej kompozycji ks. dziekan Adam Radzimiński wręczył pamiątki 50 – lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Z kościoła Jubilaci udali się do szydłowieckiego zamku. Efektownym akcentem złotych godów był występ klasy artystycznej pod kierunkiem wicedyrektor Grażyny Olesińskiej.

Występ młodych artystów bardzo się podobał publiczności, która chętnie włączała się do wspólnego śpiewania, a na zakończenie nagrodziła uczniów gromkimi brawami.

Podniosły akt dekoracji poprzedziły życzenia i gratulacje złożone przez Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Magdalenę Szymczyk i Przewodniczącą Rady Miejskiej Krystynę Bednarczyk.

- Państwa zaangażowanie w trwałość pożycia, zgoda, miłość i troska o dobro rodziny zostały docenione przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, który przyznał Państwu medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” – powiedziała Magdalena Szymczyk.

Wręczając medale, Burmistrz Andrzej Jarzyński serdecznie gratulował niezwykłej więzi, która doprowadziła małżonków do tej pięknej rocznicy i życzył jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu i radości.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego „100 lat”, toastu za świętujące małżeństwa oraz poczęstunku.

W imieniu wszystkich Jubilatów podziękowania dla Burmistrza oraz pracowników Urzędu Miejskiego za przygotowanie pięknej, rocznicowej uroczystości złożył Stanisław Rusek. Podczas wspólnego świętowania złote pary ze wzruszeniem wspominały miniony czas, powracając myślami do dnia swojego ślubu i pierwszych lat małżeństwa.

Medalami uhonorowani zostali:

Mieczysława i Czesław Bednarczykowie, Krystyna i Wiesław Brzezińscy, Krystyna i Jan Jasikowie, Janina i Władysław Kałużyńscy, Teresa i Stanisław Krakowiakowie, Anna i Józef Krakowiakowie, Regina i Wiesław Nikodemowie, Ewa i Stefan Ołubowie, Natalia i Wacław Petrykowscy, Barbara i Jan Pytoniowie, Barbara i Roman Szymańscy, Helena i Jan Turkowie, Janina i Jan Tyka, Mieczysława i Henryk Wojciechowscy, Marianna i Stanisław Ruskowie.