Koniec października i początek listopada, to czas niezwykły. W polskiej obyczajowości związany jest on ze wspomnieniem naszych bliskich zmarłych, którzy są już tam na Górze i orędują za nami. Jednak czas ten, ze względu również na zmienną, jesienną pogodę, ma przytłaczającą aurę. Dlatego Parafia Świętego Zygmunta i Strefa JP2 postanowili to zmienić.

Pierwszy dzień listopada to bowiem w Kościele Uroczystość Wszystkich Świętych – wbrew pozorom bardzo radosny dzień. Wspominamy bowiem wtedy tych wszystkich znanych, i nie znanych, którzy odeszli i oglądają już Boga! Święty to bowiem radosny człowiek, pełen entuzjazmu.

Organizatorzy Nocy Świętych z wielkim niepokojem patrzą na zakorzenianie się u nas Halloween – święta zaczerpniętego z obcych kultur, które nie niesie ze sobą żadnych pozytywnych wartości. Dlatego też znaleźli wspaniałą alternatywę.

Wieczorem 30 października br. serdecznie zapraszają wszystkich, także uczniów szydłowieckich szkół do wspólnego świętowania tego niezwykłego wieczoru.

Na dobry początek spotkanie ze Świętymi w szydłowieckiej farze – godz. 17.00 Nabożeństwo Różańcowe. Następnie w barwnym korowodzie przejdziemy ulicami Szydłowca, zarażając innych entuzjazmem. A na dobre podsumowanie, Bal Wszystkich Świętych w Liceum im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu. To będzie wieczór i noc pełna wrażeń!

- Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w Nocy Świętych. Niech każda z osób przygotuje odpowiedni strój i przebierze się na tę jedną noc za swojego patrona! Będzie bowiem konkurs na owy strój, jak i wiele innych z atrakcyjnymi nagrodami. To także doskonała atrakcja dla całych rodzin i wspólne budowanie w Szydłowcu nowej tradycji – zaprasza Przemysła Duda, prezes Fundacji Strefa JP2.

Więcej informacji na: facebook.com/nocswietychszydlowiec.