Skip to main content

III Szydłowiecki Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Szydłowca

Drukuj
Opublikowano: 11 sierpień 2010

III Szydłowiecki Turniej Tenisa ZiemnegoCzołowi zawodnicy z Radomia, Skarżyska – Kam., Starachowic oraz Szydłowca spotkali się na III Szydłowieckim Turnieju Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego. W tym roku rozgrywano sportową rywalizację w dwóch kategoriach – open, oraz kategorii oldboy 35+.

Już od godziny 10.00, 27 zawodnicy rywalizowali o tytuł mistrza rakiety tenisowej w Szydłowcu. Organizatorem zawodów był Urząd Miejski w Szydłowcu w osobie Gminnego Koordynatora Sportu. Turniej otworzył Burmistrz Szydłowca wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Szydłowcu Markiem Zdziechem. Po bardzo wyrównanych pojedynkach w kategorii open zwyciężył Andrzej Moczek z Skarżyska – Kamiennej, II miejsce uzyskał Zbigniew Popieluch z Radomia, III – Filip Walczak z Szydłowca. W kategorii oldboy powyżej 35 lat, po mocno zaciekłych i wyrównanych meczach, mistrzem tenisowym III Turnieju w Szydłowcu został Rafał Uciński z Skarżyska – Kam. pokonując w finale Tomasza Czapnika z Szydłowca 6:3. Trzecie miejsce zajął Paweł Stępniewski z Skarżyska - Kam.
Zawodnikom podczas ich walki przyglądał się bacznie Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, pomysłodawca turnieju i gorący entuzjasta tenisa ziemnego. Nagrody oraz puchary ufundowane przez Burmistrza wręczył główny organizator turnieju Maciej Kapturski.