Rada Seniorów14 lipca w szydłowieckim zamku spotkała się na swoim drugim posiedzeniu Szydłowiecka Rada Seniorów. Głównym zadaniem Rady jest opiniowanie działań samorządu – Burmistrza, Rady Miejskiej i gminnych jednostek pomocniczych, a także wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom starszej generacji naszych mieszkańców poprzez podejmowanie inicjatyw w celu ich realizacji.

Spotkanie, na którym obecny był także doradca Burmistrza Szydłowca Michał Kwiatek, prowadził przewodniczący Szydłowieckiej Rady Seniorów Kazimierz Zawadzki. Ponad dwugodzinną dyskusję poświęcono zebraniu postulatów programowych do planu działania Rady do końca bieżącego roku. Postulaty dotyczyły przede wszystkim pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym i zaspokojenia ich potrzeb socjalnych, jednak zgłoszono także postulaty współpracy ze środowiskiem młodzieży; w tym podjęcie wysiłów na rzecz reaktywacji ruchu harcerskiego.

Rada chce w najbliższej przyszłości nawiązać ścisły kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, by zgromadzić dane na temat stopnia zaspokojenia potrzeb mieszkańców w zakresie działania tych instytucji. Zgłoszono także postulat zorganizowania debaty na temat funkcjonowania szydłowieckiej służby zdrowia. Ważnym punktem dyskusji było omawianie propozycji uruchomienia i lokalizacji ośrodka pomocy dziennej dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także terenu przeznaczonego na uprawianie czynnej rekreacji seniorów. Obecny na spotkaniu opiekun Rady z ramienia Burmistrza Szydłowca, Michał Kwiatek, udzielał szczegółowych informacji na temat możliwości realizacji poszczególnych postulatów. Poinformował między innymi o realizowanym właśnie projekcie Burmistrza Szydłowca uruchomienia pierwszej siłowni na wolnym powietrzu, z której mogliby korzystać także seniorzy.

Zgłaszano także postulaty poprawy infrastruktury miejskiej - między innymi budowy parkingu przy sąsiadującej z cmentarzem ulicy Brzozowej, remontu ulic Szydłowieckiego, Kamiennej, a także chodnika przy pawilonach handlowych na ulicy Kolejowej. Zgłoszono postulat wykonania badania wody w znajdujących się na terenie miasta ogólnodostępnych ujęciach, tzw. stokach. Zebrani ustalili, że Rada będzie się spotykać nie częściej niż raz na kwartał, a w przerwach pomiędzy spotkaniami pracować będzie jej Prezydium, przygotowując materiały i informacje na spotkania ogólne. Następne spotkanie zaplanowano na koniec września. Mają na nim zostać przedstawione zebrane i ujęte w program konkretnych działań zebrane postulaty programowe.


Płatności bezgotówkowe

Sport

Rozgrywki sportowe - grali w kosza i tenisa

3 sierpnia odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Szydłowca. W turnieju zwyciężył...

Więcej...
Na kortach o puchar Burmistrza

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej. 3 sierpnia (sobota) od godz. 9.00 na kortach przy...

Więcej...
IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OSP O PUCHAR BURMISTRZA

W niedzielę 07.07.2019 r. na Orliku w Majdowie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych...

Więcej...

Edukacja

School and family - ERASMUS+

Dyrektor oraz grono pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w...

Więcej...
Od września ruszy Akademia Wiedzy

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego mamy dobre wiadomości dla uczniów...

Więcej...
Gdzie radosna zabawa to codzienność

Od września 2019 roku Miejski Zespół Żłobków w Szydłowcu czeka na kolejne dzielne dzieciaczki....

Więcej...
Przed nowym rokiem szkolnym

Wakacje to czas, kiedy w murach szkolnych uczniowski gwar zastępują odgłosy prac remontowych....

Więcej...

Kultura

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych laureatem "Wierzby"

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobywcą dwóch pierwszych nagród w konkursie...

Więcej...
XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...
Kultura Łączy Pokolenia

Takich sierpniowych dni w Szydłowcu jeszcze nie było. Przez cały weekend 23-25 sierpnia, na...

Więcej...
Festiwal muzyki disco- polo

14 lipca na stadionie Szydłowianki Szydłowiec odbył się 8 Pomidzi Hit Festiwal. Zabawa trwała do...

Więcej...