Zaczarowny tornisterWakacje to nie tylko czas odpoczynku, wyjazdów, przygód, ale także czas przygotowywania się do nowego roku szkolnego. Koszt wyprawki szkolnej dla jednego dziecka to kilkaset złotych. Często jest to kwota przekraczająca miesięczny dochód na osobę w rodzinie. Edukacja kosztuje z każdym rokiem coraz więcej. Zwłaszcza rodzinom wielodzietnym, trudno jest zapewnić swoim pociechom właściwą wyprawkę. Dlatego członkowie Fundacji Strefa JP2 postanowili przyjść z pomocą i zorganizowali akcję pod nazwą „Zaczarowany tornister”. Patronat na akcją objął Burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

„Zaczarowany tornister” to bardzo proste zasady – kupujemy wybrane artykuły szkolno-biurowe i umieszczamy je w odpowiednich punktach usytuowanych na terenie Szydłowca, czyli tzw. ambasadach, których mapa znajduje się na stronie internetowej akcji. Możemy także zapewnić pełną wyprawkę, która w całości powędruje do jednego dziecka, np. łącząc swoje siły ze znajomymi. Akcja nie obejmuje zakupu podręczników.

Następnie, po przeprowadzonej rekrutacji, artykuły szkolne trafiają do tych dzieci mieszkających na terenie powiatu szydłowieckiego, które najbardziej potrzebują pomocy. To szczytna inicjatywa nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy zapewnić wielu najmłodszym łatwiejszy start w kolejny rok nauki. Szczegółowe informacje o akcji znajdą Państwo na stronie internetowej: www.zaczarowanytornister.strefajp2.pl.

Płatności bezgotówkowe

Sport

Strzał w dziesiątkę na Turnieju Karate

Aż 10 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych zdobyli zawodnicy Akademii Karate Szydłowiec...

Więcej...
"RANDORI CUP" z udziałem "MUSHIN" Honbu Dojo

30 listopada 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Prestige Karate CUP 2019

19 października 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Międzynarodowy Turniej Shinkyokushinkai

Trzynastu zawodników z Akademii Karate Szydłowiec reprezentowało nasze miasto w V...

Więcej...

Edukacja

„Projekt edukacyjny „Nasze miasto – Nasza Ojczyzna”

20.11.2019 uczniowie klas 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu...

Więcej...
Przedszkolaki po pasowaniu

„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości  w Przedszkolu Samorządowym...

Więcej...
„Szkoła Pamięta”

W Sadku są takie miejsca, o których trzeba pamiętać, wiedzą o tym pracownicy i uczniowie...

Więcej...
Uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 24 października br. podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Więcej...

Kultura

koncert w Muzeum „W krajobrazie tradycji – DŹWIĘKAMI WOKÓŁ STRYJEŃSKIEJ”

Wieczór 17 października br. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów rozbłysnął feerią muzycznych...

Więcej...
Komunikat!

Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu jest w trakcie opracowywania...

Więcej...
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych laureatem "Wierzby"

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobywcą dwóch pierwszych nagród w konkursie...

Więcej...
XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...