medale dla karatekówNa Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin do Stąporkowa przyjechało około 230 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów z całego kraju. Wśród nich młoda reprezentacja Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN, która po zaciętych walkach wywalczyła ogółem aż 8 medali. Wysoki prestiż zawodów podkreślało nie tylko szacowne grono honorowych gości ale i utytułowanych arbitrów, wśród których zasiedli między innymi: Shihan Roman Kęska (5 DAN) Branch Chief Kraków, Shihan Wiesław Gwizd (5 DAN) Branch Chief Tarnów oraz Shihan Krzysztof Borowiec (5 DAN) Branch Chief Kielce oraz Sensei Ewa Pawlikowska, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek, trzykrotna Mistrzyni Świata i wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy.

Bardzo emocjonujące zmagania zawodników odbywały się na dwóch matach równocześnie, a stojące na wysokim poziomie sportowym pojedynki podziwiała licznie zgromadzona publiczność i przedstawiciele świata mediów. Słynący ze swej waleczności i poziomu wyszkolenia szydłowieccy karatecy nie zwiedli i tym razem, zdobywając dla Szydłowca ogółem aż 8 cennych trofeów.


W poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych nasi młodzi reprezentanci wywalczyli:

- Dominika BANASZCZYK – złoto

- Bartłomiej RYCERSKI – srebro

- Piotr PYSIAK – srebro

- Aleksander JASTRZĘBSKI – brąz

- Adam BĄK – brąz

- Kacper JANKA – brąz

- Kacper BANASZCZYK – brąz

-Wojciech DOBRZAŃSKI – brąz

Zasłużone gratulacje należą się również pozostałym naszym zawodnikom, którym tym razem nie udało się dotrzeć do strefy medalowej: Mikołajowi Bąkowi, Krzysztofowi Wineckiemu, Szymonowi Figarskiemu, Adrianowi Wineckiemu, Piotrowi Wiśniosowi i Stanisławowi Kowalczykowi. Wszyscy walczyli godnie zdobywając cenne doświadczenia, które z pewnością zaprocentują sukcesami w przyszłości.

Warto dodać, że znany nie tylko w naszym regionie Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN stanowiący integralny komponent Stowarzyszenia MUSHIN – to aktualnie ok. 100 aktywnie trenujących osób w różnym wieku, w tym doskonale przygotowana kadra instruktorsko-pedagogiczna oraz kadra zawodnicza uczestnicząca w otwartej rywalizacji sportowej zarówno w kraju, jak i zagranicą.

W zasadniczej większości tworzą ją zawodnicy młodzi i bardzo młodzi, a mimo to już mogący poszczycić się znaczącymi sukcesami. Są wśród nich zwycięzcy prestiżowych turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich, w tym rangi Mistrzostw Polski. Nasi medaliści wywodzą się z Ziemi Szydłowieckiej, słynącej ze wspaniałej młodzieży oraz niezwykle walecznych i zdolnych zawodników sztuk walki. To uczniowie miejscowych szkół, a wśród nich stypendyści Starosty Szydłowieckiego, Burmistrza Szydłowca a nawet Mistrza Świata w boksie zawodowym – Dariusza „Tigera” Michalczewskiego.

Zawodnicy Szydłowieckiego MUSHIN wielokrotnie godnie i z sukcesami reprezentowali nie tylko Ziemię Szydłowiecką na arenach ogólnopolskich, ale i Polskę poza granicami kraju, zawsze poczytując to jako zaszczyt.

Jedynie z ubiegłego roku, karatecy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN zdobyli łącznie 17 medali – w tym 9 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe, biorąc udział w 6 otwartych turniejach – 1 ogólnopolskim i 5 międzynarodowych, w tym 3 – krotnie reprezentując Polskę poza granicami kraju (Austria, Serbia, Węgry).

Dumą napawa nas fakt, że zawodników spod znaku MUSHIN wyróżnia nie tylko waleczność i wysoki poziom sportowy, ale równie wysoki poziom prezentowanych wartości etycznych i kultury osobistej.

medale dla karateków

medale dla karateków

medale dla karateków

Info i foto - MUSHIN


Płatności bezgotówkowe

Sport

Strzał w dziesiątkę na Turnieju Karate

Aż 10 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych zdobyli zawodnicy Akademii Karate Szydłowiec...

Więcej...
"RANDORI CUP" z udziałem "MUSHIN" Honbu Dojo

30 listopada 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Prestige Karate CUP 2019

19 października 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Międzynarodowy Turniej Shinkyokushinkai

Trzynastu zawodników z Akademii Karate Szydłowiec reprezentowało nasze miasto w V...

Więcej...

Edukacja

„Projekt edukacyjny „Nasze miasto – Nasza Ojczyzna”

20.11.2019 uczniowie klas 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu...

Więcej...
Przedszkolaki po pasowaniu

„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości  w Przedszkolu Samorządowym...

Więcej...
„Szkoła Pamięta”

W Sadku są takie miejsca, o których trzeba pamiętać, wiedzą o tym pracownicy i uczniowie...

Więcej...
Uroczystość wręczenia odznaczeń przyznanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 24 października br. podczas uroczystej gali zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Więcej...

Kultura

koncert w Muzeum „W krajobrazie tradycji – DŹWIĘKAMI WOKÓŁ STRYJEŃSKIEJ”

Wieczór 17 października br. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów rozbłysnął feerią muzycznych...

Więcej...
Komunikat!

Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu jest w trakcie opracowywania...

Więcej...
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych laureatem "Wierzby"

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobywcą dwóch pierwszych nagród w konkursie...

Więcej...
XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...