Konkurs matematyczny10 marca odbyło się uroczyste rozdanie nagród w VII Powiatowym Konkursie Matematycznym, organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu. Celem konkursu jest integracja uczniów z terenu powiatu szydłowieckiego interesujących się matematyką oraz rozwijanie matematycznych zainteresowań i uzdolnień. Jak co roku honorowy patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Szydłowca i Starosta Szydłowiecki.

Konkurs składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie – szkolnym, uczestniczyło 127 uczniów z 14 szkół. Do drugiego – gminnego, przeszło 37 uczniów. Etap ten odbył się 10 grudnia 2014 roku w szkołach: PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu, PSP w Jastrzębiu, PSP w Budkach, PSP w Orońsku i PSP w Mirowie.

Do trzeciego etapu - powiatowego zakwalifikowało się 17 uczniów. Zmierzyli się oni z matematycznymi zadaniami 11 lutego 2015 roku w PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu.

Laureatami konkursu zostali:

  • Małgorzata Marszałek z PSP nr 1 w Szydłowcu i Ernest Sodel – z PSP w Bieszkowie Dolnym - ex equo I miejsce,
  • Szymon Tuszyński z PSP nr 2 w Szydłowcu - II miejsce,
  • Patryk Gawor z PSP w Ciepłej - III miejsce.
  • Ex equo miejsce IV zajęli: Zuzanna Wójcik - PSP w Orońsku oraz Kamil Łyczek, Igor Podlewski i Rafał Wojcieszek z PSP nr 1 w Szydłowcu.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody otrzymali wszyscy finaliści konkursu matematycznego, wśród których byli także: Jakub Bilski PSP w Mirowie, Dawid Ślizak PSP w Ciepłej, Bartosz Czubak PSP w Budkach, Alicja Sasin PSP w Woli Lipienieckiej, Magdalena Matysiak PSP w Nowym Dworze, Kinga Gromek PSP w Nowym Dworze, Filip Napora PSP w Jastrzębiu, Maciej Kujbida PSP nr 2 w Szydłowcu, Oliwia Sroka PSP nr 2 w Szydłowcu.

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, składając uczniom gratulacje podkreślił, że niezależnie od wyników konkursu, wszyscy młodzi matematycy zasługują na wyrazy uznania. Życzył zadowolenia z rozwijania swoich matematycznych umiejętności i satysfakcji z poznawania tajników „królowej nauk”. Gratulacje uczniom złożyły także panie: Ewa Walczak - dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty, Joanna Strzelecka - naczelnik Wydziału, Zdrowia Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, która przekazała także gratulacje od Starosty Włodzimierza Górlickiego oraz Grażyna Olesińska – wicedyrektor PSP nr 1, która prowadziła uroczystość.

Organizatorzy nie zapomnieli również o nauczycielach, którzy przygotowywali swoich uczniów do konkursu. Pamiątkowe podziękowania otrzymali: Paulina Dzik, Mariola Grzmil-Sieczka, Beata Wyrwińska, Renata Janczyk, Ewa Lipa, Ryszard Bodo, Monika Chyb, Katarzyna Owczarek, Tomasz Bialik, Elżbieta Stefańska, Bożena Podsiadła, Barbara Irańska.

Na zakończenie zaproszono wszystkich do obejrzenia występu artystycznego pt. „Lekcja matematyki”, przygotowanego przez uczniów z kl. V a pod kierunkiem Edyty Góreckiej i Bożeny Podsiadłej oraz chór szkolny, którego opiekunką jest Renata Gromek.