Drukuj

Magdalena (19.09.2016)

Pytanie:

Dzień dobry,
jestem mamą sześciolatka. W czasie ostatnich wakacji syn korzystał z oferty półkolonii w Przedszkolu "Tęczowego Misia". Przez cały miesiąc ja podobnie jak rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia półkolonijne nie musieliśmy martwić się o opiekę dla naszych pociech, podczas naszej pracy. Panie Burmistrzu, czy jest taka możliwość by w kolejnych latach tworzyć takie zajęcia, choć przez miesiąc wakacji dla dzieci wczesnoszkolnych (tj. gr 0, klasy 1-3)? Z tego co wiem, bo rozmawiałam z rodzicami takich małych dzieci, zajęcia na wzór półkolonii przedszkolnych tz. opieka nauczyciela od godz. przynajmniej 6.30 do 16.30, chociaż jeden posiłek w postaci obiadu, byłyby wielką pomocą dla pracujących rodziców.
Z pozdrowieniami
Magdalena

Odpowiedź:

W odpowiedzi na zapytanie emailowe, czy jest możliwość tworzenia zajęć w szkołach dla dzieci wczesnoszkolnych na wzór półkolonii przedszkolnych uprzejmie informuję, iż:

 art. 64 ust. 1 – ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. „Karta Nauczyciela” (Dz. U. z 2016r. poz. 1379), mówi, że: „Nauczycielowi  zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii
i w czasie ich trwania”.

Wobec powyższego organizacja półkolonii w szkołach jest niemożliwa, gdyż jest to placówka feryjna.

Z wyrazami szacunku
Artur Ludew
Burmistrz Szydłowca

FaLang translation system by Faboba