14 października wszyscy pracownicy placówek oświatowych w całej Polsce obchodzili swoje święto – Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej przez Sejm Rozbiorowy z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego 14 października 1773 r.
Z tej okazji w szkołach i przedszkolach w gminie Szydłowiec odbyły się okolicznościowe akademie.

Gminna uroczystość rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Tajnej Organizacji Nauczycielskiej, następnie uczestnicy przenieśli się do auli ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Na spotkanie zostali zaproszeni nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych z całej gminy, a także pracownicy Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty, nauczyciele emeryci oraz samorządowcy.

Na początek głos zabrali: Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk oraz w imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego Marek Dziuba, którzy złożyli wszystkim pracownikom gminnych placówek oświatowych serdeczne życzenia. Następnie uczniowie PSP w Wysokiej wystąpili z programem artystycznym, który w komiczny sposób ukazywał realia pracy nauczycieli i ich nieustającą konieczność dokształcania się oraz zmagania z awansami zawodowymi. Program sceniczny wprawił zgromadzonych w dobry humor i został nagrodzony gromkimi brawami. Miłym akcentem spotkania było uhonorowanie przez Burmistrza Artura Ludwa dyrektorów szkół i przedszkoli oraz nauczycieli, którzy otrzymali nagrody za wzorową pracę i duże zaangażowanie. Spotkanie było okazją także do wyróżnienia nauczycieli wychowania fizycznego i za wybitne wyniki we współzawodnictwie sportowym województwa mazowieckiego. Gminny Koordynator Sportu Rafał Kiljanek przedstawił sportowy ranking gminnych szkół, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i sprzętem sportowym.

Klasyfikacja gimnazjów przedstawia się następująco:

  • 1 miejsce PG nr 2 w Szydłowcu,
  • 2 miejsce PG nr 1w Szydłowcu,
  • 3 miejsce ZS w Majdowie.

Klasyfikacja sportowa szkół podstawowych:

Płatności bezgotówkowe

Sport

Strzał w dziesiątkę na Turnieju Karate

Aż 10 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych zdobyli zawodnicy Akademii Karate Szydłowiec...

Więcej...
"RANDORI CUP" z udziałem "MUSHIN" Honbu Dojo

30 listopada 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Prestige Karate CUP 2019

19 października 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...
Międzynarodowy Turniej Shinkyokushinkai

Trzynastu zawodników z Akademii Karate Szydłowiec reprezentowało nasze miasto w V...

Więcej...

Edukacja

IX Gminny Konkurs „Wiedzy o AIDS/HIV

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie w ramach światowego Dnia...

Więcej...
„Projekt edukacyjny „Nasze miasto – Nasza Ojczyzna”

20.11.2019 uczniowie klas 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu...

Więcej...
Przedszkolaki po pasowaniu

„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości  w Przedszkolu Samorządowym...

Więcej...
„Szkoła Pamięta”

W Sadku są takie miejsca, o których trzeba pamiętać, wiedzą o tym pracownicy i uczniowie...

Więcej...

Kultura

koncert w Muzeum „W krajobrazie tradycji – DŹWIĘKAMI WOKÓŁ STRYJEŃSKIEJ”

Wieczór 17 października br. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów rozbłysnął feerią muzycznych...

Więcej...
Komunikat!

Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Szydłowcu jest w trakcie opracowywania...

Więcej...
Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych laureatem "Wierzby"

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zdobywcą dwóch pierwszych nagród w konkursie...

Więcej...
XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...