Nasze miasto ponownie odwiedził Michał Łukasiewicz - społecznik, podróżnik i producent telewizyjny, realizator ogólnopolskiej akcji "Od deski do deski", który w 2015 roku podróżował po Polsce z deską do prasowania. Celem tej nietypowej podróży, o której informowały media zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie była promocja polskiego czytelnictwa, turystyki oraz zdrowego trybu życia.

Pan Michał ze swoją deską odwiedził wiele miejscowości, a każda wizyta została utrwalona pamiątkowymi wpisami. Na desce przybijano pieczątki miejscowych oddziałów PTTK i organizacji, które pragnęły poprzeć akcję. Po jej zakończeniu deska-podróżniczka trafiła do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu.
10 grudnia 2015 roku Michał Łukasiewicz odwiedził Szydłowiec. Zwiedził nasze miasto, rozmawiał z mieszkańcami, był także gościem Burmistrza Szydłowca i Rady Miejskiej. Zawsze podkreślał, że Szydłowiec zrobił na nim duże wrażenie, że jest wyjątkowym miejscem, do którego chętnie będzie wracał i które będzie polecał innym.
8 czerwca br. mieliśmy niezaprzeczalny dowód, że to nie były tylko kurtuazyjne słowa. Pan Michał, odwiedził wiele miejsc w Polsce i na świecie. Ze wszystkich - wspólnie z narzeczoną zdecydował, że sakramentalne tak wypowiedzą w szydłowieckiej farze. Wśród winszujących nowożeńcom była sekretarz gminy Dorota Kubiś, która przekazała gratulacje i życzenia od Burmistrza oraz pracownicy Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego . Niezwykle miłym dla nas akcentem tej uroczystości było zaproszenie gości weselnych, wśród których byli podróżnicy, miłośnicy fotografii i dziennikarze, do wspólnego spaceru po mieście i zachęcanie do odwiedzania Szydłowca.

Płatności bezgotówkowe

Sport

XXX Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku

30 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników biegania na XXX edycję Ogólnopolskiego Biegu...

Więcej...
Międzynarodowy turniej z medalami dla naszych

9 marca br. reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w...

Więcej...
Worek medali i szkolenie trenerów

Trenerzy Akademii Karate Szydłowiec brali udział w szkoleniu w Japońskim Centrum Sztuk Walki w...

Więcej...
Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca

Tradycyjnie na przełomie lutego i marca odbywa się w Szydłowcu cykliczne Święto Piłki Siatkowej,...

Więcej...

Edukacja

Wędrówki regionalneWędrówki Regionalne po Ziemi Szydłowieckiej – ostatnia odsłona…

15 maja br. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi...

Więcej...
dzień matemtykiDzień matematyki w PSP w Sadku

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki....

Więcej...
„Dobrze Cię Widzieć”

W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Sadku przystąpiła do kampanii...

Więcej...
Rusza rekrutacja do placówek oświatowych

RUSZA REKRUTACJA DO SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W GMINIE SZYDŁOWIEC

Rekrutacja do przedszkoli i...

Więcej...

Kultura

"I love Szydłowiec" w restauracjach

Do programu "Jak smakuje Szydłowiec" promującego lokalną kuchnię i zachęcającego turystów do...

Więcej...
Informacja dla wystawcówZygmunty 2019 - informacja dla wystawców

W dniach 2 – 3 maja odbędą się XVII Szydłowieckie Zygmunty. Tradycyjnie na Rynku odbędzie się...

Więcej...
Zapraszamy na XVII Szydłowiecki Kiermasz Wielkanocny

Urząd Miejski w Szydłowcu po raz siedemnasty organizuje Kiermasz Wielkanocny. Odbędzie się on...

Więcej...
W Szydłowcu zabrzmiały hity salsy

26 października w szydłowieckim zamku odbył się koncert zespołu El Salsero z saksofonistą Luisem...

Więcej...