Pozytywnie został oceniony wniosek Gminy Szydłowiec z maja 2017 roku o dofinansowanie z funduszy UE projektu "Rozwój aktywności społeczno-gospodarczej obszarów rewitalizowanych poprzez zagospodarowanie terenu nad zalewem w Szydłowcu, rzeką Korzeniówką oraz modernizację kina "Górnik".

 

W tym roku wykonana została modernizacja jazu i zapory ziemnej zbiornika. Akwen oczyszczono i odmulono, umocniono także jego linię brzegową. Teren wokół zbiornika został zagospodarowany. Wykonano pielęgnację zieleni, wytyczono nowe trawniki oraz rabaty kwiatowe i nasadzenia. Wybudowano altany, alejki spacerowe z piaskowca i boiska do piłki plażowej. Zamontowano nowe ławki i urządzenia do zabawy dla dzieci. Nad zalewem wybudowano także drewniany pomost.
Dzięki kolejne dotacji zrealizowany zostanie II etap modernizacji zalewu. Zakres prac przewidzianych w projekcie obejmuje m.in. montaż urządzeń do rekreacji i wypoczynku oraz budowę parkingów. Tereny położone nad rzeką Korzeniówką, a także budynek OSP wymagają obecnie gruntownej rewitalizacji. W/w projekt zakłada stworzenie ciągu pieszo-jezdnego nad Korzeniówką, tworzącego deptak ze ścieżką rowerową od ul. Sportowej do Rynku Wielkiego wraz z budową drogi dojazdowej do ul. Rzecznej, budową przepustów, przebudową nawierzchni ulic Źródlanej i Rzecznej, oraz umocnieniem brzegów Korzeniówki. Projekt obejmuje także remont i modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kościuszki z adaptacją pomieszczeń I piętra na cele widowiskowe i termomodernizację budynku kina Górnik z zastosowaniem rozwiązań proekologicznych, jak panele fotowoltaiczne. Budynek zostanie wyposażony w nowe instalacje, w tym windy a także monitoring.
Dzięki skomunikowaniu zabytkowej części miasta z terenami rekreacyjnymi nad zalewem Szydłowiec stanie się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym. Z nowej infrastruktury będą korzystać mieszkańcy, a także coraz liczniej odwiedzający nasze miasto turyści.

Jest to kolejna bardzo ważna inwestycja, która będzie kontynuacją zmian zachodzących w naszej gminie i dowodem na to, że w Szydłowiec dalej będzie się pozytywnie zmieniał.
Dofinansowanie projekty wynosi 75% całości kosztów inwestycji. Ponadto gmina będzie mogła się ubiegać o dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa do 15 % wartości projektu.

 

Płatności bezgotówkowe

Sport

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca

Tradycyjnie na przełomie lutego i marca odbywa się w Szydłowcu cykliczne Święto Piłki Siatkowej,...

Więcej...
XIV Akademia Zimowa Karate Kyokushin Matsushima

Po raz czternasty podczas tegorocznych ferii zimowych Organizacja Kyokushin Karate Matsushima...

Więcej...
XV Mistrzostwa Sadku w tenisie stołowym

29 stycznia 2019r. odbyły się kolejne, już piętnaste Otwarte Mistrzostwa Sadku w tenisie...

Więcej...
Grali o Puchar Burmistrza

W ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu w dniu 13 stycznia odbył...

Więcej...

Edukacja

Oficjalne otwarcie Żłobka Miejskiego nr 2

Gmina Szydłowiec sfinalizowała kolejną ważną inwestycję, która będzie służyła najmłodszym...

Więcej...
Pieniądze dla PSP nr 1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego otrzymała...

Więcej...
Prezenty dla PSP w Sadku

Sportowe wsparcie dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku. Placówka...

Więcej...
IMIENINY TĘCZOWEGO MISIA

28 listopada, w czwartkowe przedpołudnie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Szydłowcu...

Więcej...

Kultura

W Szydłowcu zabrzmiały hity salsy

26 października w szydłowieckim zamku odbył się koncert zespołu El Salsero z saksofonistą Luisem...

Więcej...
XVI Szydłowieckie Dożynki w Zdziechowie

Tradycją mieszkańców gminy Szydłowiec stało się wspólne obchodzenie święta plonów. Tegoroczne...

Więcej...
Zapraszamy na uroczystości

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Koła w...

Więcej...
Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

15 sierpnia na dziedzińcu zamkowym miał miejsce uroczysty koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod...

Więcej...