Drukuj
Odsłony: 1811

19 listopada w sali szydłowieckiego zamku odbyła się I sesja Rady Miejskiej w Szydłowcu VIII kadencji. Do momentu wyboru przewodniczącego rady, obrady poprowadziła radna seniorka – Jadwiga Kopycka.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przed przystąpieniem do wykonywania mandatu radni składają ślubowanie: "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców."


Ślubowanie złożył również Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, rozpoczynając tym samym swoją drugą kadencję na stanowisku włodarza gminy.
Po złożeniu ślubowania przyszedł czas na wybór przewodniczącego Rady Miejskiej. Radni zdecydowali powierzyć tę funkcję Markowi Arturowi Koniarczykowi, który po otrzymaniu kredytu zaufania poprowadził dalszą część obrad.
Na funkcję wiceprzewodniczących w wyniku głosowania wybrani zostali radna Dorota Jakubczyk oraz radny Marek Plewa.
Podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej w Szydłowcu VIII kadencji dokonano również wyborów, mających na celu ustalić składy poszczególnych komisji Rady Miejskiej.
Zapis audiowizualny sesji dostępny jest na stronie www.bip.szydlowiec w zakładce Rada Miejska/ transmisje obrad.

Komisja Rewizyjna

1. Adam Pietras – przewodniczący
2. Wioleta Turek
3. Marek Cegliński
4. Paweł Surdy
5. Maciej Kapturski
6. Arkadiusz Sokołowski
7. Jadwiga Kopycka

Komisja Budżetu

1. Anna Majstrak - przewodnicząca
2. Arkadiusz Sokołowski
3. Marek Artur Koniarczyk
4. Dorota Jakubczyk
5. Grażyna Rycerska
6. Wioleta Turek
7. Paweł Surdy
8. Paweł Bloch

Komisja Infrastruktury

1. Arkadiusz Sokołowski – przewodniczący
2. Marek Plewa
3. Dorota Jakubczyk
4. Marek Artur Koniarczyk
5. Grażyna Rycerska
6. Marek Cegliński
7. Piotr Sadza
8. Maciej Kapturski

Komisja Edukacji

1. Jadwiga Kopycka – przewodnicząca
2. Anna Majstrak
3. Grażyna Rycerska
4. Paweł Bloch
5. Marek Plewa
6. Adam Pietras
7. Leszek Jakubowski
8. Piotr Sadza

V. Komisja Skarg, Wniosków i Petycji

1. Piotr Sadza – przewodniczący
2. Jadwiga Kopycka
3. Anna Majstrak
4. Wioleta Turek
5. Adam Pietras
6. Leszek Jakubowski

 

FaLang translation system by Faboba