W niedzielę, 11 sierpnia na stadionie „Szydłowianki” odbył się piknik rodzinny połączony z otwarciem nowego budynku, który będzie zapleczem sanitarno -szatniowym dla piłkarzy.
Organizatorem wydarzenia był Miejski Klub Sportowy „Szydłowianka” Szydłowiec przy współpracy z Urzędem Miejskim i SCK Zamek.
Zaplanowano wiele atrakcji dla wszystkich uczestników w każdym przedziale wiekowym.

Podczas pikniku odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Młodzieżowe zespoły piłkarskie rozegrały mecze drużynowe, a młodzi piłkarze zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami. Nagrodzono także najlepszych zawodników i bramkarzy rozgrywek. Meczem finałowym była rywalizacja oldbojów „Szydłowianki” Szydłowiec z oldbojami „Star Starachowice”. Po zaciętym meczu wynikiem 2-1 zwyciężyli goście. Rozegrano konkursy - rzutów karnych i strzelania na bramkę. Zgromadzeni na stadionie mogli zobaczyć pokaz zawodników Klubu Sportowego Viktoria Szydłowiec. Na dzieci czekały panie animatorki z wieloma ciekawymi propozycjami zabaw oraz darmowe dmuchańce. Były również stoiska gastronomiczne i stragany z zabawkami, a także darmowa grochówka dla wszystkich. Na scenie zaprezentował się Zespół Rodzinny z Korzyc oraz zespół Zdziechowianki ze Zdziechowa. Na zakończenie pikniku wystąpił zespół „Players” grający muzykę taneczną, co nie umknęło publiczności, która bawiła się przy scenie do wieczora.
Na uroczyste otwarcie nowego obiektu, który został wybudowany, dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu Gminie Szydłowiec przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przybyli goście: posłowie na Sejm RP Anna Białkowska i Leszek Ruszczyk, wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, radna sejmiku Agnieszka Górska, dyrektor biura poselskiego Poseł Anny Kwiecień Anna Mirota, Artur Siwiorek – wójt gminy Mirów, prezes Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Sławomir Pietrzyk, przedstawiciel wykonawcy Wojciech Kostrzewa, prezes honorowy MKS „Szydłowianka” Jan Tatar, prezes MKS „Szydłowianka” Maciej Stefański, bokser Michał Cieślak, a także radni Rady Powiatu i radni Rady Miejskiej. W oficjalnych przemówieniach goście gratulowali realizacji tej inwestycji oraz życzyli, aby nowy obiekt, był powodem do zadowolenia dla zawodników i tętnił życiem każdego dnia. Burmistrz podziękował wszystkim którzy przyczynili się do realizacji inwestycji.
- Przez wiele lat występowałem w niebiesko -białych barwach. Dla mnie Klub zawsze był, jest i będzie bardzo ważny, tu pozostawiłem cząstkę siebie, dlatego nie żałuję ani jednej chwili spędzonej na boisku, poświęconej pracy i zaangażowania na jego rzecz. Rozwój Klubu to praca u podstaw i wierzę w jej pozytywny efekt. Dowodem na to są m.in. poczynione przeze mnie starania, aby obiekt przy ulicy Targowej nabierał nowego kształtu i zmieniał swoje oblicze, na miarę dzisiejszych czasów – dodał Burmistrz Artur Ludew. Następnie wraz z wiceburmistrz Anetą Furmańską, radnymi miejskimi oraz przybyłymi gośćmi dokonał symbolicznego przecięcia wstęgi przed nowym budynkiem, a ksiądz Michał Faryna poświęcił obiekt.

Niedzielny „Piknik Rodzinny” współfinansowany był z grantu przyznanego przez Lokalną Grupę Działania „Razem na Piaskowcu”.

Płatności bezgotówkowe

Sport

Rozgrywki sportowe - grali w kosza i tenisa

3 sierpnia odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Szydłowca. W turnieju zwyciężył...

Więcej...
Na kortach o puchar Burmistrza

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej. 3 sierpnia (sobota) od godz. 9.00 na kortach przy...

Więcej...
IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OSP O PUCHAR BURMISTRZA

W niedzielę 07.07.2019 r. na Orliku w Majdowie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych...

Więcej...

Edukacja

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOŁY

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą...

Więcej...
obchody w Wysokiej Uroczystości rocznicowe w Wysokiej

28 maja br., w 75 rocznicę wydarzeń w Wysokiej koło Szydłowca odbyły się uroczystości rocznicowe...

Więcej...
Wędrówki regionalneWędrówki Regionalne po Ziemi Szydłowieckiej – ostatnia odsłona…

15 maja br. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi...

Więcej...
dzień matemtykiDzień matematyki w PSP w Sadku

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki....

Więcej...

Kultura

Festiwal muzyki disco- polo

14 lipca na stadionie Szydłowianki Szydłowiec odbył się 8 Pomidzi Hit Festiwal. Zabawa trwała do...

Więcej...
Rock Beer Fest

Sezon imprez plenerowych w Szydłowcu w tym roku jest wyjątkowo obfity. Mocno rockowy wieczór...

Więcej...
Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń na zamku w Szydłowcu

16 czerwca w sali kominkowej szydłowieckiego zamku spotkali się na tradycyjnym, corocznym...

Więcej...
Festiwal Rock Beer Fest

30 czerwca br. nad zalewem w Szydłowcu, pod patronatem Burmistrza Szydłowca odbędzie się...

Więcej...