12 czerwca w szydłowieckim zamku odbył się coroczny Zjazd Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń, które skupia ludzi radomskiej kultury,  szkolnictwa, biznesu, duchowieństwa i świata lekarskiego. Radomskie Stowarzyszenie działa już ponad 20 lat. W spotkaniu uczestniczyli członkowie i sympatycy stowarzyszenia, posłowie, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, szkolnictwa, sztuki.

Tradycyjnie zjazd rozpoczął się koncertem Chóru "Gaudium Canti" pod kierunkiem Danuty Klepaczewskiej. Podczas tegorocznego spotkania wystąpił również Szkolny Zespół Pieśni i Tańca „Cyraneczka”, trio fortepianowe z Zespołu Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu oraz Elżbieta Mielnik – aktorka Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Podczas imprezy odbył się także pokaz mody – uczennice z Zespołu Szkół Skórzano–Odzieżowych Stylizacji i Usług zaprezentowały projektowane podczas zajęć kreacje.

Coroczny zjazd to nie tylko spotkanie, ale przede wszystkim okazja do podziękowań. Podziękowania wręczano osobom ze środowisk naukowych, duchowieństwa, kręgów kultury i biznesu, działającym na rzecz regionu radomskiego. Grażyna Łuba – prezes Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń podziękowała wszystkim wspierającym organizację, która od lat działa na rzecz propagowania tradycji, kultury i nauki.

Nie mogło zabraknąć również słów uznania dla samej pani prezes, która od lat przewodniczy pracy stowarzyszenia. Wyrazy wdzięczności za propagowanie wartości kulturalnych, skuteczność w działaniu, a także promocję Szydłowca skierowali Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Arturem Koniarczykiem.