Seniorzy dla miasta – pod takim hasłem 14 sierpnia br. odbyło się na Rynku Wielkim w Szydłowcu kolejne spotkanie z folklorem. Gospodarzem imprezy było stowarzyszenie „Spokojna Jesień Życia”, a całość została przygotowana wspólnie z Urzędem Miejskim i Szydłowieckim Centrum Kultury - Zamek.

Piknik folkorystyczny otworzyła Sekretarz Gminy Dorota Kubiś. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk, który pogratulował szydłowieckim seniorom inicjatywy, licznych działań aktywizujących środowisko osób starszych i życzył udanej zabawy. Wspaniałej atmosfery i niezapomnianych wrażeń życzyła zgromadzonym także Przewodnicząca Powiatu Szydłowieckiego Anita Gołosz. Całą imprezę prowadził Kazimierz Zawadzki ze stowarzyszenia „Spokojna Jesień Życia”.

Na scenie wokalne umiejętności zaprezentowało jedenaście zespołów. Tego dnia wystąpiły: Senioritas Malinki z Szydłowca, Kumosie z Sadku, Zdziechowianki ze Zdziechowa, Zespół Rodzinny z Korzyc, Gawędowie z Wysokiej, Zespół Śpiewaczy z Chustek, Niezapominajki z Mirowa, Grzybowianki z Grzybowej Góry, Perły z Lamusa ze Skarżyska -Kam, Cymbrzanki z Huty oraz Załawianki z Załawy. Jak na prawdziwie integracyjną imprezę przystało, goście zostali zaproszeni do wspólnego tańca. Wspólne biesiadowanie i radosna zabawa trwały do późnych godzin wieczornych.