Skip to main content

Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej

Drukuj
Opublikowano: 09 March 2017

Dwanaście zespołów kobiecych i dwanaście zespołów męskich z całej Polski rywalizowało w piątym jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej zorganizowanym przez Rodzinną Akademię Sportu z Szydłowca. W dniach 4 i 5 marca w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu toczyła się batalia o miano zwycięzców.

Emocji nie brakowało, jak podkreśla Grzegorz Nowak, trener siatkarek RAS Szydłowiec i jeden z organizatorów imprezy, był to najlepszy pod względem sportowym turniej w ciągu pięciu lat. W sobotę od godz. 9.00 do 18.00 trwały pojedynki grupowe - 3 grupy po 4 drużyny. O godz. 18.30 po podliczeniu pkt poznaliśmy pary półfinałowe turnieju.
W niedzielę w pierwszym półfinale kobiet zmierzyły się drużyny Majami Kraków które musiały uznać wyższość drużyny Apollo Kraków. W drugim półfinale Politechnika Opole pokonało Mi..Mi Łódź. U panów półfinały przedstawiały się następująco. W pierwszym Szydłowiec pokonał Bolec Orkiestrę Łódź, a Przysucha pokonała Riki Tiki Sosnowiec.
Oto wyniki - kobiety, finał: Apollo Kraków - Politechnika Opole 2:0 (grano do dwóch zwycięskich setów). O trzecie miejsce: Mi... Mi Łódź - Majami Kraków 2:1. Mężczyźni, finał: RAS Szydłowiec - Przysucha 2:0. O trzecie miejsce: Bolec Orkiestra Łódź - Riki Tiki Sosnowiec 2:1.
Najlepszą zawodniczką turnieju uznano Dorotę Szymską z Apollo Kraków, libero - Agata Tychoń z politechniki Opole, przyjmująca - Natalia Karbowska z Mi..Mi Łódź. Najlepszą zawodniczką z Szydłowca została Katarzyna Gałczyńska. Mvp turnieju została Jolanta Dulińska z Apollo Kraków.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Budzyński z RAS Szydłowiec, libero - Krzysztof Jedynak z RAS Szydłowiec, przyjmujący - Kamil Kober z Bolec Orkiestra Łódź. Najlepszy zawodnik z Szydłowca to Kuba Michalski, Mvp turnieju został Paweł Jedynak z Przysuchy.
Hala sportowa podczas rozgrywek wypełniła się miłośnikami piłki siatkowej. I trzeba przyznać, że widzowie obejrzeli bardzo ciekawe pojedynki. Mecze kończyły się teabrekami.
Komitet organizacyjny Grzegorz Nowak, Paweł Bloch, Aleksandra Jedynak- Lis, Magdalena Wanat, Łukasz Lis, Robert Wojcieszek, Krzysztof Jedynak, pomagały również zawodniczki RAS 6 Szydłowiec.