Plener fotograficznyI Szydłowiecki Plener Fotograficzny im. Jerzego Szepetowskiego - ”Szydłowiec w obiektywie” za nami. Miłośnicy „migawkowych ujęć” w dniach 4 i 5 listopada 2011 roku spacerowali ścieżkami Szydłowca z aparatami robiąc zdjęcia najurokliwszych zakątków. W sumie wykonano kilka tysięcy fotografii, które za zgodą autorów będą wykorzystane w celach promocyjnych gminy Szydłowiec.

Oficjalne rozpoczęcie Pleneru odbyło się 4 listopada w szydłowieckim Zamku. Tam Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński powitał fotografików i wyraził swoje zadowolenie, z finalizacji inicjatywy zorganizowania w Szydłowcu pleneru fotograficznego. Burmistrz przekazał także list gratulacyjny z okazji jubileuszu 50-lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego jego Prezesowi Leszkowi Jastrzębiowskiemu.

„Radomskie Towarzystwo Fotograficzne od lat godnie i z powodzeniem kontynuuje długoletnie tradycje środowiska miłośników pięknej sztuki fotograficznej; począwszy od powstałego w latach międzywojennych Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego aż do Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, istniejącego od 1947 roku. W ogromnym stopniu przyczynia się do popularyzacji szlachetnej pasji, jaką jest fotografia.

Życzę Panu oraz wszystkim członkom Towarzystwa jak najwięcej osiągnięć i sukcesów w dalszej pracy twórczej i jej prezentacji na jak najszerszym forum” – czytamy w liście gratulacyjnym.

Fotograficy, zanim przystąpili do indywidualnej pracy w terenie, spotkali się ze Sławą Lorenc – Hanusz, która opowiadając historię naszego miasta oprowadziła gości po Szydłowcu. Pogoda sprzyjała, tak że już podczas spaceru zaczęły błyskać pierwsze flesze i było tak do późnego popołudnia.

Również w sobotę 5 listopada słoneczna pogoda sprzyjała fotografowaniu w plenerze, toteż od wczesnego ranka uczestnicy spacerowali po Szydłowcu wykonując zdjęcia.

Na spotkaniu podsumowującym Plener Burmistrz Andrzej Jarzyński, wręczył dyplomy z podziękowaniami za aktywny udział w I Szydłowieckim Plenerze Fotograficznym oraz za zaangażowanie w popularyzowanie sztuki fotograficznej i promocję miasta Szydłowca. Fotograficy dziękowali za bardzo dobre przygotowanie Pleneru i serdeczne przyjęcie. Nie kryli również swojego zachwytu Szydłowcem i obiecali rekomendować nasze miasto poszukiwaczom ciekawych miejsc.

W czasie spotkania kończącego I Szydłowiecki Plener Fotograficzny zgodnie twierdzono, że czas spędzony w Szydłowcu był pełen pięknych wrażeń i minął bardzo szybko. Kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego Justyna Jezierska żegnając uczestników pleneru zaprosiła na jego kolejne edycje, co zostało entuzjastycznie przyjęte przez fotografików.

W I Szydłowieckim Plenerze Fotograficznym udział wzięli: Małgorzata Derleta, Barbara Polakowska, Dorota Szepetowska, Henryk Chojnacki, Witold Firsowicz, Stanisław Gąsior, Leszek Jastrzębiowski, Krzysztof Pawlak, Zygmunt Sobień, Dariusz Stankiewicz, Wojciech Szepetowski, Andrzej Chojnacki, Tomasz Grzyb, Mirosław Dygała, Adam Hildebrandt. Wśród plenerowiczów nie mogło zabraknąć miłośników fotografii z Szydłowca: Andrzeja Jarzyńskiego, Bolesława Boruszewskiego i Wiesława Wismonta.


Płatności bezgotówkowe

Sport

IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OSP O PUCHAR BURMISTRZA

W niedzielę 07.07.2019 r. na Orliku w Majdowie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych...

Więcej...
XXX Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku

30 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników biegania na XXX edycję Ogólnopolskiego Biegu...

Więcej...
Międzynarodowy turniej z medalami dla naszych

9 marca br. reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w...

Więcej...

Edukacja

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOŁY

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą...

Więcej...
obchody w Wysokiej Uroczystości rocznicowe w Wysokiej

28 maja br., w 75 rocznicę wydarzeń w Wysokiej koło Szydłowca odbyły się uroczystości rocznicowe...

Więcej...
Wędrówki regionalneWędrówki Regionalne po Ziemi Szydłowieckiej – ostatnia odsłona…

15 maja br. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi...

Więcej...
dzień matemtykiDzień matematyki w PSP w Sadku

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki....

Więcej...

Kultura

Rock Beer Fest

Sezon imprez plenerowych w Szydłowcu w tym roku jest wyjątkowo obfity. Mocno rockowy wieczór...

Więcej...
Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń na zamku w Szydłowcu

16 czerwca w sali kominkowej szydłowieckiego zamku spotkali się na tradycyjnym, corocznym...

Więcej...
Festiwal Rock Beer Fest

30 czerwca br. nad zalewem w Szydłowcu, pod patronatem Burmistrza Szydłowca odbędzie się...

Więcej...
WIELKI FINAŁ 50-LECIA SZYDŁOWIECKIEGO MUZEUM

W piątek 24 maja br. miało miejsce ważne wydarzenie dla Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych...

Więcej...