Plener fotograficznyI Szydłowiecki Plener Fotograficzny im. Jerzego Szepetowskiego - ”Szydłowiec w obiektywie” za nami. Miłośnicy „migawkowych ujęć” w dniach 4 i 5 listopada 2011 roku spacerowali ścieżkami Szydłowca z aparatami robiąc zdjęcia najurokliwszych zakątków. W sumie wykonano kilka tysięcy fotografii, które za zgodą autorów będą wykorzystane w celach promocyjnych gminy Szydłowiec.

Oficjalne rozpoczęcie Pleneru odbyło się 4 listopada w szydłowieckim Zamku. Tam Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński powitał fotografików i wyraził swoje zadowolenie, z finalizacji inicjatywy zorganizowania w Szydłowcu pleneru fotograficznego. Burmistrz przekazał także list gratulacyjny z okazji jubileuszu 50-lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego jego Prezesowi Leszkowi Jastrzębiowskiemu.

„Radomskie Towarzystwo Fotograficzne od lat godnie i z powodzeniem kontynuuje długoletnie tradycje środowiska miłośników pięknej sztuki fotograficznej; począwszy od powstałego w latach międzywojennych Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego aż do Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, istniejącego od 1947 roku. W ogromnym stopniu przyczynia się do popularyzacji szlachetnej pasji, jaką jest fotografia.

Życzę Panu oraz wszystkim członkom Towarzystwa jak najwięcej osiągnięć i sukcesów w dalszej pracy twórczej i jej prezentacji na jak najszerszym forum” – czytamy w liście gratulacyjnym.

Fotograficy, zanim przystąpili do indywidualnej pracy w terenie, spotkali się ze Sławą Lorenc – Hanusz, która opowiadając historię naszego miasta oprowadziła gości po Szydłowcu. Pogoda sprzyjała, tak że już podczas spaceru zaczęły błyskać pierwsze flesze i było tak do późnego popołudnia.

Również w sobotę 5 listopada słoneczna pogoda sprzyjała fotografowaniu w plenerze, toteż od wczesnego ranka uczestnicy spacerowali po Szydłowcu wykonując zdjęcia.

Na spotkaniu podsumowującym Plener Burmistrz Andrzej Jarzyński, wręczył dyplomy z podziękowaniami za aktywny udział w I Szydłowieckim Plenerze Fotograficznym oraz za zaangażowanie w popularyzowanie sztuki fotograficznej i promocję miasta Szydłowca. Fotograficy dziękowali za bardzo dobre przygotowanie Pleneru i serdeczne przyjęcie. Nie kryli również swojego zachwytu Szydłowcem i obiecali rekomendować nasze miasto poszukiwaczom ciekawych miejsc.

W czasie spotkania kończącego I Szydłowiecki Plener Fotograficzny zgodnie twierdzono, że czas spędzony w Szydłowcu był pełen pięknych wrażeń i minął bardzo szybko. Kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego Justyna Jezierska żegnając uczestników pleneru zaprosiła na jego kolejne edycje, co zostało entuzjastycznie przyjęte przez fotografików.

W I Szydłowieckim Plenerze Fotograficznym udział wzięli: Małgorzata Derleta, Barbara Polakowska, Dorota Szepetowska, Henryk Chojnacki, Witold Firsowicz, Stanisław Gąsior, Leszek Jastrzębiowski, Krzysztof Pawlak, Zygmunt Sobień, Dariusz Stankiewicz, Wojciech Szepetowski, Andrzej Chojnacki, Tomasz Grzyb, Mirosław Dygała, Adam Hildebrandt. Wśród plenerowiczów nie mogło zabraknąć miłośników fotografii z Szydłowca: Andrzeja Jarzyńskiego, Bolesława Boruszewskiego i Wiesława Wismonta.


Płatności bezgotówkowe

Sport

Grali o Puchar Burmistrza

W ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu w dniu 13 stycznia odbył...

Więcej...
medale dla zaowdników SKKK MUSHINZłoto i brąz dla zawodników SKKK MUSHIN

W ubiegłą niedzielę, 14 października dwoje zawodników z szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin...

Więcej...
VIII TURNIEJ Ochotniczych Straży Pożarnych

1 września 2018 r. druhowie z gminnych jednostek OSP stanęli do rywalizacji sportowej na...

Więcej...
Młodzi karatecy uczyli się bawiąc

25 osób z organizacji Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec,...

Więcej...

Edukacja

Pieniądze dla PSP nr 1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego otrzymała...

Więcej...
Prezenty dla PSP w Sadku

Sportowe wsparcie dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku. Placówka...

Więcej...
IMIENINY TĘCZOWEGO MISIA

28 listopada, w czwartkowe przedpołudnie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Szydłowcu...

Więcej...
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w tym roku 12 października. Uroczystości...

Więcej...

Kultura

W Szydłowcu zabrzmiały hity salsy

26 października w szydłowieckim zamku odbył się koncert zespołu El Salsero z saksofonistą Luisem...

Więcej...
XVI Szydłowieckie Dożynki w Zdziechowie

Tradycją mieszkańców gminy Szydłowiec stało się wspólne obchodzenie święta plonów. Tegoroczne...

Więcej...
Zapraszamy na uroczystości

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Koła w...

Więcej...
Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

15 sierpnia na dziedzińcu zamkowym miał miejsce uroczysty koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod...

Więcej...