ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ„ŚWIATOWY ZWIĄZEK ŻOŁNIERZY ARMII KRAJOWEJ Zarząd Okręgu w Kielcach”

Podziękowanie i serdeczne wyrazy uznania za społeczną działalność i niesioną pomoc w utrwalaniu miejsc pamięci i wiedzy o historii i Żołnierzach Armii Krajowej.


Więcej...

Remont drogi 727Trwa remont drogi wojewódzkiej 727 – ulicy Jastrzębskiej w Szydłowcu i Szydłówku, na odcinku od skrzyżowania z ulica Kościuszki do granicy gminy. Inwestorem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Rejon Drogowy w Radomiu.

Więcej...

Dzień DzieckaJak co roku 1 czerwca Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński zaprosił dzieci ze szkół i przedszkoli w mieście i gminie na uroczystość przekazania kluczy od miasta i wspólne świętowanie Dnia Dziecka.

Więcej...

WysokaZłożeniem kwiatów na grobach i zasadzeniem dębu pamięci ku czci gen. Stefana „Grota” Roweckiego uczniowie, kombatanci oraz przedstawiciele władz uczcili pamięć żołnierzy Armii Krajowej z oddziałów porucznika „Rozłoga” i „Roberta”, poległych w maju 1944 roku w walce z niemieckim okupantem.


Więcej...

SzkolenieMazowiecki Urząd Wojewódzki wspólnie z Burmistrzem Szydłowca przygotowali projekt szkoleniowy dla służb planistycznych samorządu terytorialnego na terenie Mazowsza.

Wojewoda Mazowiecki wspólnie Burmistrzem Szydłowca zaprosili samorządowców na szkolenie poświęcone prawidłowemu opracowywaniu i podejmowaniu uchwał planistycznych.


Więcej...