29 stycznia o godz. 14 telewizja publiczna zaprezentowała w programie 1 dwunastominutowy, edukacyjny film o naszym mieście.

Więcej...

Tegoroczna zima niesie ze sobą wiele uciążliwości. W Urzędzie Miejskim działa powołana przez Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego grupa robocza Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, której zadaniem jest bieżące reagowanie na potrzeby mieszkańców i usuwanie skutków silnych mrozów i opadów śniegu.

Więcej...

28.01.2010r. w Przedszkolu Samorządowym nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Szydłowcu odbył się długo oczekiwany przez wszystkie dzieci bal. „W zaczarowanym lesie” wśród bohaterów z dzieciństwa, leśnych zwierząt, krasnoludków, elfów, królewiczów, dzieci spędziły czas na tańcu i zabawach przygotowanych przez panie wychowawczynie.

Więcej...

W piątek 22 stycznia na Rynku Wielkim w Szydłowcu rozpoczęły się trzydniowe centralne obchody 147. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

Więcej...

Pomimo, że Święta Bożego Narodzenia obchodzimy w grudniu to atmosfera tych Świąt towarzyszy nam nadal. Styczeń to czas kiedy nadal odbywają się spotkania opłatkowe organizowane w szkołach, jednostkach organizacyjnych, urzędach, czy stowarzyszeniach.

Więcej...