Wręczenie umów14 lutego przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie Miasta i Gminy Szydłowiec odebrali umowy na dofinansowanie zorganizowania zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

Więcej...

SesjaJedno z najważniejszych głosowań w roku odbyło się 11 lutego w sali SCK – Zamek podczas III sesji Rady Miejskiej w Szydłowcu. Radni jednogłośnie przyjęli Budżet Gminy Szydłowiec na 2011 rok.

Uchwała budżetowa na 2011 rok przewiduje dochody w wysokości ponad 55 mln zł oraz wydatki w kwocie 57 mln zł, przychody w wysokości 5,8 mln zł oraz rozchody w wysokości 3,6 mln zł.

Więcej...

TraktorJuż od 1 marca rolnicy będą mogli ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego.

Rolnicy będą mieli możliwość złożenia wniosku od 1 do 31 marca 2011 roku. Wniosek należy złożyć wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej wystawionymi od 1 września 2010 r. do 28 lutego 2011 r. O zwrot mogą ubiegać się osoby będące producentami rolnymi.

Więcej...

 14 stycznia, dla wszystkich uczniów szkół z województwa mazowieckiego rozpoczną się zimowe ferie. Niestety, nie wszyscy uczniowie wyjadą poza miejsce swojego zamieszkania. Aby ferie zimowe dla dzieci i młodzieży były czasem radosnego, a co najważniejsze bezpiecznego odpoczynku, placówki oświatowe z terenu gminy Szydłowiec przygotowały atrakcyjną ofertę zajęć, wśród których każdy uczeń będzie mógł znaleźć interesujący dla siebie sposób spędzenia wolnego czasu. Zajęcia organizowane są dla wszystkich uczniów i będą się odbywały pod fachową opieką nauczycieli i pedagogów, którzy w trakcie ferii dbają o bezpieczeństwo dzieci i zapewniają miłą, twórczą atmosferę zajęć.

Więcej...

Światowy Dzień Chorego9 lutego niepełnosprawni uczniowie z całej gminy Szydłowiec i uczniowie klas integracyjnych wspólnie ze swoimi rodzicami, nauczycielami i samorządowcami uczcili Światowy Dzień Chorego.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na swoje życie. Tegoroczny Światowy Dzień Chorego obchodzony jest pod hasłem „Krwią Jego zostaliście uzdrowieni (1P 2,24). Widzieć człowieka cierpiącego oczami kontemplacji".

Więcej...