Gmina Szydłowiec 23 kwietnia z własnej inicjatywy pozyskała informację, że wśród żołnierzy WOT, którzy przebywali w Szydłowcu do dnia 16 kwietnia br., są osoby z dodatnim wynikiem COVID 19. W związku z nie przekazaniem przez WOT informacji o zakażeniu, które mogło narazić zdrowie i życie naszych mieszkańców oraz pracowników, podjęto decyzję, aby w dniu wczorajszym zakończyć współpracę z WOT.
Informujemy ponadto, że zostały wprowadzone procedury związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa na naszym terenie.

Od 20.04.2020r. obowiązuje pierwszy etap znoszenia ograniczeń, które zostały wprowadzane w ramach walki z koronawirusem. Zmiany dotyczą m.in. swobodnego przemieszczania się w celach rekreacyjnych. Od dzisiaj można m.in. spacerować po parkach i lasach. Poznikały czerwone taśmy zakazujące korzystania z alejek.

Więcej...

Od 16 kwietnia wszedł w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ma to pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zakrywanie twarzy w miejscach publicznych ma na celu chronić inne osoby przed zakażeniem. Samorząd Szydłowca zdecydował o zakupie maseczek dla mieszkańców z najwyższej grupy ryzyka, czyli osób po 60. roku życia.

Więcej...

W trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów, w czwartek i piątek na Rynku Wielkim - przy ratuszu w godz. od 12.00 do 15.00 pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego będą rozdawali maseczki dla seniorów z naszej gminy (zapraszamy mieszkańców w wieku 60+)
Maseczki będą rozdawane bezpłatnie.

Więcej...

Świat walczy z koronawirusem. Również my musimy zmieniać swoje plany tak, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się choroby i minimalizować negatywne skutki pandemii. Wszyscy wiemy, że zakaz zgromadzeń jest podyktowany troską o nasze zdrowie, a co za tym idzie musimy zrezygnować z wydarzeń, m.in. takich jak dotychczas obchodzone święto miasta.

Więcej...