kond.2nastronę

W związku z decyzją o otwarciu żłobków, przedszkoli i szkół, w naszej gminie podjęte zostały działania mające na celu wyposażenie tych placówek w środki pozwalające zapewnić bezpieczeństwo. Wszystkie placówki oświatowe wyposażone zostały zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Z budżetu gminy z rezerwy kryzysowej zostały zakupione: fartuchy ochronne, przyłbice, dozowniki, płyny dezynfekcyjne, rękawiczki, maseczki, termometry.

Więcej...

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu, zwraca się z APELEM o oddawanie krwi. KREW jest bardzo potrzebna – PILNIE na ratunek ŻYCIA.
W najbliższą niedzielę, tj. 17 maja w godz.9 – 14.30, ambulans Centrum Krwiodawstwa będzie czekać na krwiodawców na Rynku w Szydłowcu.

Więcej...

Informujemy, iż od dnia 18 maja 2020r. rusza otwarcie żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w gminie Szydłowiec. Decyzję tę poprzedziły przygotowania, uwzględniające wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i ministra zdrowia, a także konsultacje z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia będą się odbywać z uwzględnieniem szczególnych zasad higieny.