W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce kasa Spółki Wodociągi i Kanalizacja jest zamknięta. Inkasenci nie będą robić odczytów wodomierzy, wystawiają jedynie faktury zawierające prognozę zużycia wody. Stan wodomierza można podawać telefonicznie pod nr 48 617-04-26 (w.24).
Prognozowe faktury będą roznoszone i wrzucane do skrzynek przy posesjach. Pamiętaj, że Inkasent nie będzie przyjmował w tym okresie wpłat za zużycie wody.
Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe Spółki nr 59 9132 0001 0134 3905 2000 0010. Prosimy w tytule przelewu wpisywać imię i nazwisko płatnika oraz ID znajdujące się na fakturze.

Świat walczy z pandemią. Trudno przewidzieć co przyniesie jutro. To jest wyjątkowo zły czas, wymagający od każdego z nas rozsądku, dyscypliny i empatii. Dzisiaj, kiedy musimy ograniczyć kontakt z drugim człowiekiem do niezbędnego minimum, bardziej niż dotychczas potrzebujemy przyrody, potrzebujemy przestrzeni ze świeżym, zdrowym powietrzem. Potrzebujemy lasów. Niestety pandemia nie powstrzymuje amatorów wypalania traw i już w tym tygodniu strażacy gminnych jednostek OSP brali udział w akcji gaszenia pożaru wywołanego wiosennym, tzw. wypalaniem traw.

Więcej...

W trosce o zdrowie nas wszystkich, Urząd Miejski w Szydłowcu i Szydłowieckie Centrum Kultury- Zamek odwołują do końca kwietnia wszystkie wydarzenia, bowiem  organizacja imprez wiąże się z zagrożeniami epidemiologicznymi. Apelujemy o pozostanie w domach i o otoczenie wsparciem seniorów oraz osób o obniżonej odporności.

 

Ze smutkiem przyjęliśmy informację, że w dniu dzisiejszym odeszła od nas Jolanta Kozłowska - nauczycielka, wieloletni pracownik szydłowieckiej oświaty, ostatnio Dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku.

 

Zapamiętamy Ją jako osobę ciepłą i uśmiechniętą, pełną życzliwości dla drugiego człowieka, która od lat była zaangażowana w sprawy lokalnej społeczności.

 

Panu Jakubowi Kozłowskiemu, synowi śp. Jolanty Kozłowskiej oraz wszystkim członkom rodziny składamy wyrazy głębokiego współczucia.

 Przewodniczący Rady Miejskiej
Marek Artur Koniarczyk

 Burmistrz Szydłowca
Artur Ludew

 

Gospodarka odpadami komunalnymi to obecnie bardzo trudny obszar. Na podstawie obowiązujących przepisów gminy zostały praktycznie pozbawione możliwości kształtowania cen za odpady, a Rady Gmin podejmując uchwały dotyczące wysokości opłat za odprowadzanie odpadów komunalnych przejmują na siebie całe „odium” niezadowolenia społecznego, w praktyce dostosowując jedynie stawkę za odpady komunalne do wysokości opłat, które kształtuje kwota zaproponowana przez firmę wygrywającą przetarg.

Więcej...