Anonim (25.07.2016)

Pytanie
Dzień dobry. Czy Miasto Szydłowiec ze środków publicznych współfinansowało Szydłowiecką Galę Bokserską organizowaną na dziedzińcu zamkowym przy ul.Sowińskiego?? Jeśli odpowiedź jest twierdząca to jaka to była kwota??
Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedź

Krzysztof (10.05.2016)

Pytanie:

Dzień dobry Panie Burmistrzu,
chciałbym się zapytać, w jakiej fazie są prace, projekty bądź rozmowy odnośnie modernizacji szydłowieckiego zalewu oraz jaki jest planowany okres zakończenia inwestycji.
Z poważaniem,
Krzysztof

Odpowiedź

Łukasz (06.10.2015)

Pytanie:

witam serdecznie. Chciałbym się zapytać w jakim terminie i w jakiej kolejności będą wykonywane projekty z budżetu obywatelskiego. Czy wygrany projekt będzie wykonywany jako pierwszy czy kolejność z głosowania nie będzie ważna.

Odpowiedź

Rafał (25.09.2015)

Pytanie:

Czy moralnym jest pobieranie opłat za godziny ponadprogramowe, posiłki w przedszkolach samorządowych od rodziców dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności? Czy kilka tysięcy zł. na dziecko/miesiąc subwencji nie wystarczy?

Pozdrawiam

Odpowiedź

Zbigniew

Pytanie:

Już kiedyś, za czasów poprzedniego burmistrza bo w roku 2013, interweniowałem z pytaniem o niegospodarność.

Dziś znów postanowiłem poprosić o wyjaśnienie, ale po kolei.

Spółdzielnia mieszkaniowa poprosiła o dostarczenie stanów liczników wody na dzień 31 lipca, co jest normalną praktyką, ceny wody są aktualizowane co rok. Jednak ogarnęła mnie złość gdy znajomy powiedział mi, że zostało utworzone nowe stanowisko, stanowisko kierownika które piastuje pan, będący członkiem rady miejskiej. Panie Burmistrzu, źle to wygląda gdy człowiek obdarzony zaufaniem publicznym w wyborach samorządowych dostaje stanowisko utworzone specjalnie dla niego, do tego w spółce miejskiej, czyli de facto podległej samemu zatrudnionemu. Z tego co mi wiadomo to w/w stanowisko wcześniej nie istniało. Drugim powodem mojej złości jest ogłoszenie konkursu na Wiceprezesa Zarządu Spółki. Czy przypadkiem i to stanowisko nie jest nowo utworzone?

Zastanawia mnie o ile planowana/realizowana podwyżka cen wody mogłaby być niższa gdyby nie opisane zmiany personalne, bo zakładam że Panowie nie będą pracować za darmo, czy tez za najniższa krajową.

Dużo lepszym rozwiązaniem było utworzenie dwóch etatów dla pracowników szeregowych, a nie kolejnych stanowisk nadzorczych, tych Państwa przynajmniej widać jak coś robią czy to w biurze czy w terenie. Niebawem może się okazać że każdy pracownik niższego szczebla ma swojego kierownika.

Proszę pamiętać że Pan również został w wyborach obdarzony zaufaniem a wyborcy liczą na jasne i przejrzyste zarządzanie naszą gminą.

Jeszcze mała prośba na koniec. Oczywiście jestem tylko człowiekiem, mogę nie mieć dostępu do pełnych informacji, być może stanowiska o których piszę istnieją od dawna, w takim razie proszę o informację kto na tych stanowiskach zasiadał i kiedy został zwolniony.

Odpowiedź