Zespół SzkółUczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły, Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z radnymi Rady Miejskiej uczcili dziesięciolecie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Uroczystość zaszczycił obecnością Ordynariusz Radomski, ks. bp Henryk Tomasik.

Więcej...

Sprzątanie świata w WysockuUczniowie i nauczyciele z PSP w Wysocku przyłączyli się do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata”.

Więcej...

Piknik w Warsztatach Terapii ZajęciowejNa wspólny piknik w niedzielę, 12 września zaprosiło kierownictwo szydłowieckich Warsztatów Terapii Zajęciowej niepełnosprawne dzieci, młodzież i dorosłych. Wspólne, radosne spotkanie odbyło się w ramach promocji projektu „Integracja poprzez edukację młodzieży niepełnosprawnej”, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej...

Rok szkolny 2010/2011 rozpoczęty1 września publiczne szkoły podstawowe, gimnazja i przedszkola samorządowe rozpoczęły nowy rok szkolny. Sale gimnastyczne i aule szkolne wypełniły się nie tylko dziećmi i młodzieżą, ale także rodzicami, którzy towarzyszyli najmłodszym.

Więcej...

Szkoły czekaja na uczniówStan przygotowania placówek oświaty – szkół przedszkoli – sprawdzili Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński i Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Zdziech, dokonując jeszcze w sierpniu wspólnego objazdu i oględzin wszystkich obiektów.

Więcej...