Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Dzień Świętości Życia
Sobota, 17. Marzec 2018, 16:00
Odsłon : 227

dzień świętości

17 marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbędzie się Dzień Świętości Życia. Na tym spotkaniu Konferencję wygłosi dr Grzegorz Nyc – ginekolog pochodzący z Wrocławia, który aktualnie mieszka i pracuje w Radomiu. W życiu osobistym i zawodowym kieruje się zasadami etyki chrześcijańskiej. Jest także specjalistą z dziedziny naprotechnologii.

• Świadectwem podzielą się: Bartek Krakowiak – młody 22-letni chłopak, który 28 czerwca 2017 roku wyruszył na piechotę z Warszawy do Medjugorie. Świadectwo Bartka, które głosi są niezwykle poruszające. Na Jego życie wpłynęła bardzo wspaniała, ale ciężka podróż do Maryi, do Medjugorie, do której doszedł po 58 dniach. Więcej można o Nim dowiedzieć się na blogu pt. "Z buta do Maryi".

• Monika i Marcin Gomułkowie – to młodzi ludzie, którzy udowadniają ,że małżeństwo nie jest końcem zabawy, wolności, marzeń i przygód. Na swoim blogu i facebookowej społeczności zapraszają do wspólnego doświadczenia tego Boskiego daru.

• W części artystycznej wystąpią: Aleksandra Wnuczek, Natalia Bielecka i Zespół "Jak Najbardziej". Zespół "Jak Najbardziej" powstał w 2013 roku w Seminarium Duchownym w Radomiu. Założyli go klerycy. Jest to zespół rockowy śpiewający na chwałę Panu.

Patronat objęli Biskup Radomski Henryk Tomasik, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Młodzieżowa Rada Miejska w Szydlowcu Patronat medialny objeli Tv Szydłowiec Nasz Szydłowiec, Gość Niedzielny, Radio Plus oraz Echo dnia.
Organizatorami wydarzenia są KSM Szydłówek, Oaza Rodzin Szydłówek oraz Charytatywny Szydłowiec.