2 sierpnia na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego – Szydłowianka Szydłowiec odbył się 9 Pomidzi Hit Festiwal, czyli coroczne święto muzyki disco, które odbywa się z naszym mieście. Na stadionie przy ulicy targowej od godziny 14:00 trwały występy artystów wykonujących muzykę dance i disco polo.

Read more: Niedziela w rytmie Disco

 
Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

Gmina Szydłowiec prowadzi nabór uzupełniający do projektu związanego z wymianą urządzeń grzewczych. Osoby zainteresowane wymianą starego urządzenia na piec zgazowujący drewno lub piec pelletowy zapraszamy do złożenia deklaracji uczestnictwa w projekcie! W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego Gmina Szydłowiec pozyskała środki na wymianę źródeł ogrzewania w gospodarstwach domowych na terenie gminy.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia na stadionie Szydłowianki Szydłowiec odbędzie się dziewiąta edycja Pomidzi Hit Festiwal. Imprezę nakręca Pomidzi Dance Club. Wystąpi m.in. belgijski piosenkarz Danzel, Ronnie Ferrari, grupa Koliber.