Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z pełnym wyposażeniem otrzymała 9 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Majdowie. Samochód przekazał uroczyście strażakom na Rynku Wielkim Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński.

Nowy sprzęt to średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Atego 1329 Af o napędzie 4x4, o wartości 649 tys.490 zł. Zakup nowego auta z nowoczesnym wyposażeniem został sfinansowany przez Komendę Główną PSP w Warszawie,  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (w ramach Programu Wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych Mazowsza "OSP 2009", Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie, Zarząd Główny ZOSP RP i Urząd Miejski w Szydłowcu.

Inicjatorami zakupu tak nowoczesnej jednostki dla majdowskich strażaków był burmistrz Andrzej Jarzyński, prezes OSP w Majdowie Rajmund Mamla, komendant gminny OSP w Szydłowcu Zenon Adamczyk a także radni Wojciech Winiarski i Krzysztof Mamla. Majdów jest specyficznym terenem – otoczonym lasami, które w czasie coraz częściej zdarzających się upalnych lat narażone są na niebezpieczeństwo pożarów. Dlatego nowoczesny samochód ratowniczo gaśniczy, z możliwością gaszenia płonącego runa leśnego podczas jazdy - a taką możliwością dysponuje nowy sprzęt – będzie wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Oprócz tego auto dysponuje agregatem oddymiającym, piłami do cięcia drewna i stali, pompą szlamową, pompą pływającą Niagara, a także własnym agregatem prądotwórczym umożliwiającym oświetlenie miejsca akcji. Autopompa wodna dostarcza aż 2400 litrów wody na minutę. Oprócz tego w samochodzie znajduje się sprzęt typowo ratowniczy, jak zestaw do I pomocy przedmedycznej i szyny Kramera. Auto zakupiono w wyniku procedury przetargowej w renomowanej  firmie - Pojazdy Specjalistyczne Zbigniew Szczęśniak” w Bielsku-Białej.

Nowe auto wydatnie zwiększy siłę bojową majdowskiej OSP i przyczyni się do większego bezpieczeństwa naszych lasów.