Dzień DzieckaJak co roku 1 czerwca Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński zaprosił dzieci ze szkół i przedszkoli w mieście i gminie na uroczystość przekazania kluczy od miasta i wspólne świętowanie Dnia Dziecka.

Z uwagi na pogodę tegoroczne spotkanie najmłodszych odbyło się nie na zamkowym dziedzińcu, a w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II.

Organizator – Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego przygotował dla dzieci wiele atrakcji. Najmłodsi spotkali się z policjantem, który zaprezentował świetnie wyszkolonego psa patrolowego. Strażacy z OSP na szkolnym boisku zachęcali do bliższego zapoznania się z wyposażeniem i możliwościami wozu strażackiego. Zabawy, pląsy i tańce przygotowane przez panie nauczycielki szkół i przedszkoli na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyło się tradycyjnie bajkowe malowanie twarzy wedle upodobań najmłodszych.

Z dziećmi spotkali się: Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Krystyną Bednarczyk, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Społecznych i Socjalnych Maria Piotrowska, naczelnik Wydziału Edukacji Ewa Walczak, radni Paweł Bloch, Grażyna Rycerska i Leszek Jakubowski. Gościem dzieci był także nadkomisarz Jarosław Kaprzyk z Szydłowieckiej policji. Przedstawicielom najmłodszych burmistrz Andrzej Jarzyński przekazał symboliczny klucz od miasta, następnie wraz z przewodniczącą Krystyną Bednarczyk i Marią Piotrowską przeczytali dzieciom wiersze. Najwięcej uśmiechu na twarzy dzieci wywołały kosze ze słodyczami, którymi przedstawiciele władz częstowali uczestników zabawy.

Wszystkim dzieciakom tradycyjnie życzymy spełnienia marzeń, samej słodyczy na codzień i pięknej pogody. Wszystkiego najlepszego!