Dożynki powiatowe29 sierpnia w Chlewiskach odbyły się dożynki rolników z sołectw i gmin powiatu szydłowieckiego. Miasto i Gminę Szydłowiec reprezentował Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Zdziechem, delegacja z wieńcem dożynkowym, starostowie z tradycyjnym bochnem chleba, a także szydłowiecka Miejska Orkiestra Dęta.


Szydłowiecki wieniec dożynkowy przygotowało sołectwo Zdziechów, które również zgłosiło potrawy regionalne do konkursu. Przepyszny chleb gospodyni ze Zdziechowa zajął III miejsce w kulinarnym konkursie.

Piękne stoisko promocyjne z wystrojem i potrawami regionalnymi, dzieło zespołu „Zdziechowianki”, cieszyło się dużym zainteresowaniem gości. Panie przygotowały również pokaz robienia masła, haftowania, wystawę dawnej zagrody wiejskiej oraz wystawę płodów rolnych.

Przy stoisku przygrywały dwa zespoły ludowe - Zdziechowianki oraz zespól z Korzyc, które również prezentowały się na scenie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym św. Stanisława Biskupa Męczennika, koncelebrowaną przez ks. dziekana Adama Radzimirskiego i proboszcza chlewiskiej parafii, ks. kanonika Eugeniusza Wrzeszcza. Oprawę muzyczną mszy zapewniła Miejska Orkiestra Dęta z Szydłowca pod batutą Henryka Kapturskiego.

Po mszy korowód dożynkowy przeszedł na teren „Huty Żelaza”, gdzie miały miejsce główne uroczystości. Obchody dożynkowe uświetnili liczni goście, występy kapeli i zespołów śpiewaczych, a na kramach prezentowali swoje wyroby rzemieślnicy i artyści ludowi.