29 stycznia o godz. 14 telewizja publiczna zaprezentowała w programie 1 dwunastominutowy, edukacyjny film o naszym mieście.

Film zaprezentowano w ramach cyklu „Miejsce z historią”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Autorką filmu jest Urszula Boruch, autorami zdjęć Artur Orzeł i Adam Mrozek.
Film prezentuje historię miasta i jego zabytki, po których ciekawie oprowadza szydłowiecka regionalistka, Irena Przybyłowska – Hanusz. Komentarz do filmu, ilustrowany ciekawymi zdjęciami filmowymi, opowiada o powstaniu i charakterze szydłowieckiego ratusza, kościoła św. Zygmunta, zamku szydłowieckich i Radziwiłłów, mówi także o tradycji wydobycia szydłowieckiego piaskowca i historii szydłowieckich Żydów, zakończonej zagładą w czasie okupacji niemieckiej. Prezentuje także jedną z naszych atrakcji – zbiory Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych. Wprawdzie pochmurna i śnieżna pogoda, podczas której kręcono ujęcia filmu pozbawiła obraz naszego miasta uroku zieleni, jednak film ogląda się z ciekawością i zainteresowaniem.