Napis Dzień Kobiet w Szydłowcu na tle kwiatów

8 marca to nie jest taki zwykły dzień. To czas, zwyczajowo przyjęty na sympatyczne gesty w stronę wszystkich kobiet. W Szydłowcu z tej okazji, już od kilku lat organizowany był koncert w sali zamkowej. Na scenie prezentował się zespół Fantazja z repertuarem tematycznie dobranym do okoliczności. W tym roku, ze względu na pandemię, koncert odbył się online do obejrzenia, którego oczywiście zachęcamy. (klik)


Z kolei Urząd Miejski, chcąc sprawić by ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy i nadać mu odpowiedni nastrój, zadbał o muzykę z ratuszowej wieży. Nad szydłowieckim rynkiem rozbrzmiewały klasyki polskiej piosenki. Jaka tematyka? Oczywiście kobiety! Piosenki „Brunetki, blondynki” Jana Kiepury oraz „Bo z dziewczynami” Jerzego Połomskiego wywoływały uśmiechy na twarzy naszych Mieszkańców. Ten miły akcent był jedynie wstępem, do obdarowywania kwiatami naszych przeuroczych Pań.

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wspólnie z pracownikami Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego przemierzali miasto, by obdarować tulipanami jak najwięcej kobiet. Ten okolicznościowy gest życzliwości został bardzo ciepło przyjęty, a symboliczny kwiat rozweselił niejedną napotkaną Damę. Panie nie kryły zaskoczenia i zadowolenia, o czym dawały znać gorącymi podziękowaniami i miłymi komentarzami wypowiadanymi od razu, ale też zostawionymi na naszych profilach w mediach społecznościowych (tutaj).
Wszystko wskazuje na to, że niespodzianka się udała, dlatego też, w przyszłym roku planujemy by Dzień Kobiet w Szydłowcu był zorganizowany z jeszcze większym rozmachem.