Ratusz w Szydłowcu w tle piękne majowe niebo

Nasza rzeczywistość wciąż jest zdeterminowana obostrzeniami sanepidu w związku ze stanem epidemicznym. Ponownie nie odbyły się tradycyjne Szydłowieckie Zygmunty, a tegoroczna majówka przybrała inną formę.
Dbając o zdrowie mieszkańców oraz gości, którzy minionego weekendu odwiedzali nasze miasto zorganizowaliśmy radiową majówkę.


W niedzielę w Ratuszu zorganizowaliśmy plenerowe studio Radio Rekord. Redaktor Emil Karpiński rozmawiał z gośćmi, którzy na antenie opowiadali o Szydłowcu, lokalnych inicjatywach, planowanych zmianach, turystyce i historii. Nie zabrakło również dobrej muzyki m. in. utworów w wykonaniu rodzimych artystów.


2 maja, to nie tylko odpust w parafii św. Zygmunta, to także Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Z tej okazji oraz tego, że niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, zamiast flag Urząd Miejski przygotował ponad 400 sadzonek drzewek iglastych i liściastych, przewiązanych symbolicznie kokardką w barwach narodowych. W ramach akcji Zielona Biało-Czerwona Burmistrz Artur Ludew wspólnie z radnymi Rady Miejskiej i pracownikami Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego rozdawali sadzonki na szydłowieckim Rynku Wielkim. Akcja została ciepło przyjęta, a chętnych do posadzenia swojego drzewa nie brakowało. To tylko kropelka w morzu potrzeb naszej planety Ziemi, ale pamiętajmy, że kropla drąży skałę. Życzymy, aby drzewka rosły jak na drożdżach i zachęcamy wszystkich do proekologicznych postaw.


W poniedziałek 3 maja gościliśmy w ratuszu redaktorów Radia Radom Joannę Stachurską – Ruszkowską i Pawła Wolskiego, którzy prowadzili audycję o naszym mieście i gminie rozmawiając na antenie z mieszkańcami naszej małej Ojczyzny. Humory dopisywały, a muzyka z racji święta narodowego grała tylko po polsku.


Tych, którzy chcą usłyszeć i zobaczyć o czym rozmawiano w audycjach radiowych zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo, dostępnych na stronach Facebook Radia Rekord i Radia Radom.

Zapraszamy także do obejrzenia naszej galerii, gdzie znajdą Państwo zdjęcia z tych dni!