Tegoroczna zima dopiekła nie tylko drogowcom. Mróz, śnieg, a potem ciągnące się w nieskończoność roztopy utrudniały życie wszystkim. Ale nareszcie koniec. Mamy marzec!

A jednak nie tylko w marcu jak w garncu, ale i kwiecień – plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata. 21 marca przypada kalendarzowa wiosna . Datę tę wybrano ze względu na to, że tego dnia dzień i noc są równej długości. I właśnie tego dnia przyszła prawdziwa wiosna. Czy na długo? Nie wiadomo. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jaka kapryśna potrafi być wiosenna aura. I na pewno warto „zaczarować” zimę, by sobie już poszła.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Wysocku wiosnę czuć w powietrzu, dzieci z zapałem zabrały się do robienia kukieł Marzanny, symbolu zimy. Wszystkie klasy stanęły w szranki konkursu, w którym wytypowano najładniejszą kukłę. Zwycięzcami zostali uczniowie kl.V. Wszystkie Marzanny tradycyjnie spłonęły w ognisku. Tak więc tradycji stało się zadość, i to bez zanieczyszczania pobliskiej rzeki, tym bardziej, że 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w szkole odbyły się konkursy wiedzy o wodzie, a także konkursy plastyczne dotyczące wody i jej oszczędzania. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach zostały nagrodzone przez panią dyrektor Jolantę Kozłowską słodyczami. Teraz już tylko pozostało wiośnie obudzić przyrodę z wiosennego letargu.