VogelSzanowni Państwo,
zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w tworzeniu Pracowni Historii Szydłowca, która powstanie w 2014 roku, w szydłowieckim zamku, odrestaurowanym w ramach projektu kluczowego pn. "Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza".

Prosimy o wypożyczenie lub darowanie pamiątek rodzinnych, dokumentów, starych fotografii, drobnych elementów wyposażenia domów i mieszkań, przedmiotów codziennego użytku, przedmiotów związanych z historią szydłowieckich rodzin, organizacji, urzędów, cechów itp. obiektów.

Interesują nas też opowiadania osób pamiętających ważne wydarzenia z historii Szydłowca. Spisane i nagrane wspomnienia będą wykorzystane do pracy dydaktyczno-oświatowej Pracowni.

Prosimy o przekazywanie eksponatów do Regionalnego Centrum Biblioteczno-Multimedialnego SCKiS – Zamek, ul. Kolejowa 9b, w dni powszednie w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w każdym uzgodnionym telefonicznie terminie.

Sekretariat SCKiS- Zamek: tel. nr 661 279 945,  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne: tel. centrala: nr 48 326 23 13, Wydział Kultury i Dziedzictwa SCKiS-Zamek – wew. nr 226.

Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński

Dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu -Zamek Małgorzata Bernatek