"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy"

2 kwietnia jest szczególna datą dla Polaków, a zwłaszcza dla mieszkańców Szydłowca. Dziś przypada 16 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji Fundacja Strefa JP2 działająca na ziemi szydłowieckiej, stworzyła upamiętniający mural na budynku siedziby Fundacji przy ul. Kamiennej 70.

16 lat temu o godzinie 21:37 dotarła do nas smutna wiadomość, Suweren Państwa Watykańskiego - Jan Paweł II odszedł do domu Ojca. Świat pogrążył się w żałobie i modlitwie. W Szydłowcu każdego roku pamietamy o rocznicy śmierci Ojca Świętego. Niestety z powodu pandemii i obecnej sytuacji epidemiologicznej, po raz kolejny obchody miały skromniejszy charakter. Jednak, dzięki działaniom Fundacji Strefa JP2, 16 rocznica zapadnie w pamici mieszkańcom Szydłowca ze względu na powstały mural upamiętniający papieża Polaka. Uroczystego odsłonięcia muralu dokonali: Proboszcz Parafia św. Zygmunta w Szydłowcu Marek Kucharski oraz Burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

Mural przedstawia parę skrzydeł, które nawiązują do cytatu tuż obok nich "Wiara i rozum są jak dwa skrzydła na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy". Proboszcz Parafii, jak również Burmistrz Szydłowca pogratulowali Fundacji działalności i życzyli konsekwencji oraz zapału w dalszym krzewieniu nauk paieża Polaka.

Prezes Fundacji Przemysław Duda podziękował za obecność i zaprosił do robienia zdjęć przy muralu z oznaczaniem Strefy JP2 i Szydłowca. Wyraził także wdzięczność za możliwość korzystania z gminnego obiektu, w którym fundacja może czuć się jak w domu.