W najbliższą sobotę 9 lipca, o godz. 17.00, Szydłowieckie Centrum Kultury - Zamek oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych ZAMEK serdecznie zapraszają do Zamku na pierwsze z 2 zaplanowanych w okresie wakacji - WARSZTATY MINDFULNESS & KONCERT MIS KRYSZTAŁOWYCH.

Więcej o: Warsztat Mindfulness & Koncert Mis...

Szkoła "HOUSE OF DANCE" oraz Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek zapraszają na warsztaty taneczne!

Więcej o: Zapraszamy na warsztaty taneczne

W niedzielę, 3 lipca na placu MKS Szydłowianka odbył się 11 Pomidzi Hit Festiwal. Była to już jedenasta edycja tego wydarzenia w Szydłowcu. Festiwal został podzielony na 5 stref: strefę rap, disco polo, debiuty i folk biesiadę. Publiczność bawiła się przy przebojach takich zespołów, jak: Milano, Jorrgus, Discoboys, Dr Miara, Maciek Roteiro, Kubańczyk, Topky, Kolibeer, Karla, Antony Esca, Dawid Artysta i wielu innych.

Więcej o: W rytmie disco polo, folk i rap

Nareszcie lato! W sobotę, 2 lipca przyszedł czas na imprezę plenerową nad szydłowieckim zalewem. W godzinach popołudniowych, na molo, ulokowane zostało mobilne studio Radia Radom, które prowadziło rozmowy z gośćmi. W audycji udział wzięli: Burmistrz Szydłowca – Artur Ludew, Zastępca Burmistrza – Aneta Furmańska, Kierownik Wydziału Kultury i Dziedzictwa SCK-Zamek – Agnieszka Sobutka-Klepaczewska oraz Kierownik Kina „Górnik” – Dominika Orman. Rozmawiano m.in. o planach na przyszłość i inwestycjach, o zbliżającym się Wojewódzkim Festiwalu Zespołów Rockowych im. Andrzeja Siewierskiego „Azyl P.”, nowo utworzonej Pracowni Aleksandra Maleckiego, szydłowieckim kinie i wakacyjnych propozycjach Szydłowieckiego Centrum Kultury- Zamek. Będzie się działo!

Więcej o: Powitanie lata

Burmistrz Szydłowca oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zapraszają do udziału w tegorocznych WIANKACH!

Więcej o: WIANKI 2022

W piątek 10 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie i premierowy seans w zrewitalizowanym Kinie Górnik przy ul. Strażackiej.

Więcej o: Kino Górnik już otwarte!

Serdecznie zapraszamy na recital wokalno-instrumentalny pod tytułem „THANK YOU FOR THE MUSIC” w wykonaniu Marty Kingi Choraczyńskiej, który odbędzie się 28 maja o godz. 19:00 w Sali Kominkowej szydłowieckiego Zamku.

Więcej o: Recital w wykonaniu Marty Kingi...

Zdjęcie z Niedzieli Palmowej. Na tle szydlowieckiego ratusza ustawiła się delegacja: Burmistrsz Szydłowca, Zastępca Burmistrza, Radni Miejscy i Powiatowi i Starosta szydłowiecki. Obok stoją księża i ministranci z św. Zygmunta w Szydłowcu i Osiołek Palmowy.

Niedziela Palmowa ma w Szydłowcu bardzo długą historię. Urząd Miejski po dwóch latach lockdownu, postanowił przywrócić, choć część, dawnej atmosfery, która towarzyszyła temu dniu.

Więcej o: Niedziela Palmowa - Kiermasz...

54 uczniów klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu uczestniczyło w dniach 25 - 27 maja w wycieczce szkolnej: Wieliczka - Zakopane – Kraków w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

Więcej o: Wycieczka uczniów PSP nr 2 finansowana...

24 czerwca br. w gminnych placówkach oświatowych miały miejsce oficjalne zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

14 czerwca br. odbyło się spotkanie, na którym Burmistrz Artur Ludew wręczył powierzenia na stanowiska dyrektorskie do gminnych placówek oświatowych.

Więcej o: Powierzenia stanowisk dyrektorom...

Powołanie do kadry na Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushunkai w Bułgarii dla Patrycji Przygodzkiej.

Więcej o: Patrycja Przygodzka w Kadrze na...

Za nami 9. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej, rozegranego na stadionie MKS Szydłowianki Szydłowiec.

Więcej o: 9 edycja Ogólnopolskiego Turnieju...

Zdjęcie przedstawia zawodników z UKS KK „MUSHIN” Szydłowiec z pucharami za zdobyte miejsca. Obok nich stoi trener, sensei Robert Wyciszkiewicz.

W dniu 7 maja br. w Józefowie odbył się XXIII Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. Do walki stanęło 470 zawodników z 40 klubów karate z Polski, Łotwy, Węgier i Ukrainy.


Więcej o: Kolejny sukces zawodników z UKS KK...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 11:00 dnia 05.07.2022 do godz. 11:00 dnia 06.07.2022 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym.

Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia 80%.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 17:00 dnia 01.07.2022 do godz. 05:00 dnia 02.07.2022 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 57

Ostrzeżenie meteorologiczne

Obszar województwo mazowieckie powiaty: białobrzeski, grójecki, lipski, przysuski, Radom, radomski, szydłowiecki, zwoleński :

Sytuacja meteorologiczna - temperatura powietrza przekroczyła 30 stopni Celsjusza. W ciągu najbliższych godzin może osiągnąć 33 stopni.

pdfKomunikat meteorologiczny

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 14:28 dnia 28.06.2022 do godz. 20:00 dnia 01.07.2022 nadal prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 33°C, a minimalna od 18°C do 21°C.

pdfZmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 54