Napis: dodatek osłonowy.

Informacja dotycząca dodatku osłonowego na dzień 26 stycznia 2022 roku


Więcej o: Dodatek osłonowy

Napis Czyste Powietrze, Twój Wybór. Czerwony okrąg, a na nim napis: Ważny Komunikat.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza, że od dnia 25.01.2022 r. rozpoczęty został nabór wniosków o dofinansowanie w formie dotacji dla Beneficjentów uprawnionych do najwyższego poziomu dofinansowania.


Więcej o: Zmiany w programie Czyste Powietrze!

31 października 2021 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, która nałożyła na organizacje pozarządowe – fundacje, stowarzyszenia rejestrowe oraz spółdzielnie (z wyjątkiem stowarzyszeń zwykłych) – obowiązek zgłaszania beneficjentów rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (rejestr zawierający informacje o osobach fizycznych kontrolujących poprzez posiadane udziały lub prawo głosu wymienione w w/w ustawie podmioty).

Więcej o: Informacja dla organizacji pozarządowych

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022 r, zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 24 stycznia do dnia 28 lutego 2022 r. w urzędach administracji publicznej lub jednostkach organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym kierownicy urzędów administracji publicznej, dyrektorzy generalni urzędów lub kierujący jednostką organizacyjną polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej, z wyjątkiem jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury oraz uczelni.

W związku z tym, Urząd Miejski w Szydłowcu ogranicza bezpośrednią obsługę petentów. Nie oznacza to jednak braku możliwości załatwiania spraw.

Obsługa interesantów odbywać się będzie telefonicznie, za pośrednictwem poczty lub poprzez platformę ePUAP.

Istnieje możliwość złożenia pisma w formie papierowej poprzez umieszczenie w skrzynce podawczej znajdującej się w holu na parterze ratusza (wejścia do Urzędu Stanu Cywilnego).

Załatwianie spraw niecierpiących zwłoki bezpośrednio w wydziałach/referatach Urzędu Miejskiego będzie możliwe po uprzednim ustaleniu telefonicznym z pracownikiem wydziału/referatu.

Kasa Urzędu Miejskiego w Szydłowcu będzie czynna w godzinach 8:00 – 10:00 oraz 11:00 – 14:00.

CO I JAK ZAŁATWIĆ – LISTA WYDZIAŁÓW

Zdjęcie przedstawiające książkę Skarby kultury ludowej mieszkańców ziemii szydłowieckiej

Wczoraj w sali kameralnej szydłowieckiego zamku, odbyła się promocja najnowszej książki Pani Ireny Przybyłowskiej -Hanusz „Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej”.


Więcej o: Premiera książki "Skarby kultury...

Okładka książki Pani Ireny Przybyłowskiej hanusz, "Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej" Na niej, prócz napisu, zajduje się: na dole malutka panorama Szydłowca, a nad nią para w stroju ludowym, głów nie widać, bo są zacienione"

„Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej” jest zbiorem opowiadań zebranych przez Panią Irenę Przybyłowską - Hanusz.


Więcej o: Premiera książki Przybyłowskiej - Hanusz

Za nami XXVI Zamkowe Spotkania Teatralne o laur "Złotego Gargulca".

Więcej o: Gargulce rozdane

Przed nami XXVI Zamkowe Spotkania Teatralne o laur "Złotego Gargulca".

Więcej o: Gargulec 2021

Labolatorium

Szkoły prowadzone przez Gminę Szydłowiec z dofinansowaniem w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie zostało przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Więcej o: Laboratoria Przyszłości

Zdjęcie wykonane podczas uroczystego ślubowania dwóch nowych nauczycieli. Ślubowanie odbyło się w Ratuszu.

23 sierpnia w Ratuszu odbyło się uroczyste podpisanie aktów ślubowania dwóch nauczycieli z Gminnych Placówek Oświatowych.

Więcej o: Ślubowanie nauczycieli

16 sierpnia w gabinecie Burmistrza Szydłowca doszło do przekazania powierzeń dyrektorskich.

Więcej o: Powierzenia dyrektorskie

Zakończenie roku szkolnego, Danuta Gnat wygłasza przemowę. W tle sztandar szkoły i napis "Żegnaj * klaso"

Dzisiaj w szkołach odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Dla wszystkich uczniów, jest to czas upragnionych wakacji. Ten rok szkolny, był dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów, ciężki i specyficzny, bo przez pandemię nauka przeniosła się na ekrany komputerów. Miejmy nadzieję, ze we wrześniu dzwonek usłyszymy na szkolnych korytarzach.

Więcej o: Niech żyją wakacje

Sensei Robert Wyciszkiewicz razem ze swoimi wychowankami  Julią Pobideł i Adamem Bednarczykiem

W dniu 11 grudnia br. reprezentacja UKS Karate Kyokushin „MUSHIN” Szydłowiec wystartowała w 4 Wagowych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate w Leżajsku.


Więcej o: Brąz dla Adama w Mistrzostwach Europy...

5 grudnia b.r. na hali w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się mecz Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec z UKS OLIMP Skaryszew.


Więcej o: RAS6 - UKSOLIMP

Patrycja stojąca na podium, obok niej dziewczyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce. Wszystkie ubrane w kimona trzymają dyplomy i puchary.

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów zdobyła Patrycja Przygodzka.


Więcej o: Patrycja na podium

Zespół siatkarzy pozuje na zwycięskiej focie. W rękach mają bęben.

To był bardzo dobry koniec tygodnia dla Rodzinnej Akademii Sportu. Wojtmar AJHmedia RAS6 Szydłowiec z kolejnymi sukcesami.


Więcej o: Siatkarski weekend

Powiatowy Lekarz Weterynarii z siedzibą w Orońsku informuje o włączeniu powiatu szydłowieckiego do obszaru zagrożonego wścieklizną.

Więcej o: Uwaga, wścieklizna!

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 18:00 dnia 24.01.2022 do godz. 08:00 dnia 25.01.2022 prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 8

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 09:34 dnia 20.01.2022 do godz. 17:00 dnia 20.01.2022 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza w ciągu dnia oscylować będzie w okolicach 0°C, późnym popołudniem i wieczorem obniży się do -2°C, -1°C, przy gruncie do około -3°C.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 03:00 dnia 20.01.2022 do godz. 10:00 dnia 20.01.2022 prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, 0°C nad ranem, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C, -2°C.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne

Badanie kontrolne w Nardowym Spisie Powrzechnym Ludności i Mieszkań 2021. Grupa cieszących się ludzi na niebieskim tle.

Główny Urząd Statystyczny informuje, że od 12 do 24 listopada 2021 roku będzie prowadził badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku.

Więcej o: Badanie kontrolne w Narodowym Spisie...

Grafika przedstawiająca mężczyznę, trzymającego w dłoniach laptopa

"NOC SPISOWA"
Późno chodzisz spać?
Jeszcze się nie spisałeś?
Mamy coś dla Ciebie!

Więcej o: NOC SPISOWA

Grafika przedstawia placówkę Poczty Polskiej. Na grafice widnieje również napis "Nowe godziny dyżurów rachmistrzów".

Informujemy, że rachmistrzowie spisowi nadal będą pełnili dyżury w placówce Poczty Polskiej przy ul. Tadeusza Kościuszki 181, jednakże w nowych godzinach.

Więcej o: Nowe godziny dyżurów rachmistrzów w...