W poniedziałek 27 marca w sali kameralnej szydłowieckiego zamku, odbyły się eliminacje powiatowe w trzech konkursach recytatorskich:

Więcej o: Podsumowanie konkursów recytatorskich

29 marca stowarzyszenie Spokojna Jesień Życia spotkało się celem podsumowania XXII Zbiórki Żywności Caritas.

Więcej o: Spotkanie Spokojnej Jesieni Życia

Przypominamy o Szydłowieckim Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 2 kwietnia.

Więcej o: Już w niedzielę Szydłowiecki Kiermasz...

29 marca, odbyła się konferencja prasowa w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 727 w Szydłowcu.

Więcej o: Przebudowa ulicy Kościuszki

W sobotę, 10 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni Historii Szydłowca w nowej odsłonie. Ekspozycja obrazująca dzieje naszego miasta została utworzona na I piętrze dawnej siedziby Szydłowieckich i Radziwiłłów.

Więcej o: Pracownia Historii Szydłowca w nowej...

W tym roku Szydłowiec świętował Narodowe Święto Niepodległości w wyjątkowej oprawie. Oprócz tradycyjnych, uroczystych miejskich obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyły się wieczorne występy muzyczne oraz artystyczne, w szydłowieckim zamku.

Więcej o: Szydłowieccy artyści dla Niepodległej

W sobotę 22 października br. w salach szydłowieckiego zamku, odbyły się 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne im. Zofii Stachowskiej.

Więcej o: 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek oraz Stowarzyszenie Chór Kameralny GAUDIUM CANTI zapraszają na 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne im. Zofii Stachowskiej.

Więcej o: Zapraszamy na Spotkania Chóralne

Uczeń szkoły z nauczycielką

Sukces ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu w ogólnopolskim konkursie historycznym.

Więcej o: Sukces ucznia z PSP nr 2 im. Jana...

uczniowie z PSP nr 2

Bartłomiej Górlicki i Igor Sadkowski uczniowie klasy 5a PSP nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu zakwalifikowali się do finału Ogólnopolskiego Konkursu InstaLogik.

Więcej o: Sukces uczniów PSP nr 2 im. Jana Pawła...

54 uczniów klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu uczestniczyło w dniach 25 - 27 maja w wycieczce szkolnej: Wieliczka - Zakopane – Kraków w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

Więcej o: Wycieczka uczniów PSP nr 2 finansowana...

Puchary

XI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca już za nami.

Więcej o: XI Ogólnopolski Turniej Piłki...

W dniu 18 października br. po raz kolejny uczniowie maturalnych klas mundurowych o profilu ogólnopolicyjnym i ochrona granicy państwowej z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie z broni palnej na strzelnicy „Świt” w Starachowicach.

Więcej o: Uczniowie klas mundurowych na strzelnicy

15 sierpnia nad szydłowieckim zalewem odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Więcej o: I Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet za...

W dniu 15 lipca odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szydłowca dla młodzieży z rocznika 2007 i młodsi.

Więcej o: Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

Od godz. 11:00 dnia 28.03.2023 do godz. 19:00 dnia 28.03.2023 prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego zachodu. Lokalnie możliwe słabe burze.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 00:00 dnia 10.03.2023 do godz. 05:00 dnia 10.03.2023 prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

plik pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 18

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 18:00 dnia 01.03.2023 do godz. 09:00 dnia 02.03.2023 prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 15

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, na terytorium całego kraju trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE–CRP) obowiązuje do 31 maja, do godz. 23.59. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Ponadto na terenie całego kraju wprowadzony został drugi stopień alarmowy BRAVO. Również obowiązuje do 31 maja, do godz. 23.59.

Więcej o: Stopnie alarmowe CHARLIE-CRP i BRAVO...