Poprzedni proboszcz parafii pod wezwaniem św. Zygmunta, Ksiądz kanonik Adam Radzimirski stoi przy ambonie

Ksiądz kanonik Adam Radzimirski- poprzedni proboszcz parafii pod wezwaniem św. Zygmunta w Szydłowcu, świętował dziś 50-lecie święceń kapłańskich.

Ten podniosły jubileusz zbiegł się z odpustem parafialnym, który 16 lipca obchodzony jest w naszej farze. Dziesiątki osób zgromadziły się na uroczystej sumie, aby wspólnie złożyć dziękczynienie za pół wieku posługi księdza Adama, a także pogratulować mu i życzyć wielu łask Bożych na dalsze lata. Liturgii przewodniczył abp Wacław Depo w asyście wielu księży. Wśród obecnych w kościele była również delegacja samorządu gminnego: Zastępca Burmistrza Aneta Furmańska, radne Rady Miejskiej Anna Majstrak i Jadwiga Kopycka. Panie złożyły księdzu kanonikowi serdeczne podziękowania za lata pracy w szydłowieckiej farze.


„W imieniu Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa, moim własnym, Radnych Rady Miejskiej w Szydłowcu i całej lokalnej społeczności życzymy długich lat życia w zdrowiu, radości i pokoju, obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i cichego prowadzenia przez Ducha Świętego. Pozostań na zawsze wśród nas, pamiętaj o nas w modlitwie i żyj wierny twemu powołaniu Ad maiorem Dei gloria – na większą chwałę Boga”- powiedziała Zastępca Burmistrza Aneta Furmańska.