Delegacja z Szydłowca w biurze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podczas podpisania umowy na dofinansowanie.

Dnia 25 lutego 2021 roku Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Prezes Ciepłowni Miejskiej Dariusz Podgórski odbyli wizytę w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Warszawie.

Więcej o: Na modernizację ciepłowni miejskiej

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew

Za nami bardzo trudny rok, w którym musieliśmy się zmierzyć ze stresem i obawami. Zrezygnować z wielu planów i nauczyć się żyć w innym niż dotychczas świecie. To był specyficzny czas również dla naszego samorządu, zarówno od strony finansowej jak i organizacyjnej.

Więcej o: Drodzy Mieszkańcy

Plakat promujący szczepienia zwierząt przeciwko wściekliźnie - zaszczep pupila to tylko chwila. Obok weterynarz trzymający psa na rękach.

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, zachęca do wykonywania szczepienia przeciw wściekliźnie u psów i kotów. W województwie mazowieckim, powiecie otwockim, znajduję się ognisko choroby.

Więcej o: Akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie

Zdjęcie żołnierzy wyklętych z polska flagą. Tekst Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.
1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Chcemy w sposób tradycyjny uczcić ich pamięć, jednak dalej  jesteśmy zobowiązani reżimem sanitarnym.

Więcej o: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy...

Logo Kina na dywanie

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na projekcje filmów w zamkowym KINIE NA DYWANIE.

Więcej o: Rusza KINO NA DYWANIE

Na zdjęciu widać tablicę upamiętniającą księdza Aleksandra Malanowicza, a przed nią stoą poczty sztandarowe.

W piątek 22 stycznia o godz. 15.00 przed szydłowieckim ratuszem rozpoczęły się uroczystości patriotyczne poświęcone 158. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 1863 r.

Więcej o: Obchody 158 Rocznicy Powstania...

Wirtualny spacer

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zapraszają na wirtualny spacer po Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów.

Więcej o: Wirtualny spacer po Zamku...

Gargulec

Za nami jubileuszowe XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca”, które odbyły się 24 i 25 października. Tegoroczna edycja wydarzenia zrealizowana została w formie online na profilu facebook’owym Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek. Organizatorzy do udziału w Spotkaniach zakwalifikowali 14 dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z całej Polski.

Więcej o: XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o laur...

Grafika z napisem dotycząceym liczby przydzielonych stypendów.

Za nami pierwszy semestr roku szkolnego 2020/21. Tradycyjnie jest to czas na  podsumowanie wyników w nauce i przyznanie stypendiów naukowych dla wyróżniających się uczniów.

Więcej o: Stypendia dla najlepszych uczniów w...

Szkoła

20 lat temu, pierwszego września 2000 roku, przy ulicy Wschodniej 57 w Szydłowcu, zaczęły działać dwie gminne placówki oświatowe: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 i Publiczne Gimnazjum nr 1.
W 2005 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II.  Z okazji jubileuszu przygotowana została wystawa, przedstawiająca historię szkoły, która cieszy się ona olbrzymim zainteresowaniem.

Więcej o: 20 lat minęło...

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, w którym czytamy, że ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli, potrwają do 10 kwietnia. Ponadto, od 25 marca placówki oświatowe będą zobowiązane prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Więcej o: Szkoły i przedszkola zamknięte do 10...

W województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie. Przez dwa tygodnie nasi uczniowie będą odpoczywali od zajęć dydaktycznych. Życzymy, aby ten czas był pełen pozytywnych wrażeń i miłych spotkań oraz dał regenerację, która pozwoli z zapałem powrócić w szkolne ławki.

Więcej o: Bezpiecznie i bez nudy

Medale na srebrnej tacy

Ostatni weekend w naszym mieście stał pod znakiem siatkówki. Kolejny raz do Szydłowca zawitały zespoły z całej Polski, a wszystko to za sprawą 9 Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Do zawodów zorganizowanych przez Rodzinną Akademię Sportu zgłosiło się łącznie 12 drużyn męskich i 12 drużyn żeńskich.

Więcej o: Siatkarskie święto!

Drużyna Akademii Piłkarskiej po turnieju.

W sobotę 5 grudnia w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbył się IX Memoriał W. Kramczyka – wieloletniego Prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Więcej o: IX Memoriał W. Kramczyka za nami

Piłka w siatce z datą i nazwą turnieju "IX Memoriał Władysława Kramczyka"

Już 5 grudnia w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu odbędzie się IX Memoriał Władysława Kramczyka.

Każdego roku wydarzenie odbywa się w innym mieście regionu radomskiego. W tegorocznych rozgrywkach, w Szydłowcu rywalizować będzie między sobą 10 drużyn.
Swój udział w turnieju potwierdzili: AP SZYDŁOWIEC, SZYDŁOWIANKA, ORZEŁ GIELNIÓW, ORZEŁ WIERZBICA, WARKA, DRUKARZ WARSZAWA, BROŃ RADOM, ORLIK 15 RADOM, AS RADOMIAK, JEDLNIA DZIECIOM.

Więcej o: IX Memoriał Władysława Kramczyka

Plakat przedstawiający zawodników występujących na gali Tymex Boxing Night 14

Już w najbliższą sobotę, 21 listopada w Szydłowcu odbędzie się gala bokserska TYMEX Boxing Night 14.

Podczas gali zobaczymy 7 pojdedynków pięściarskich. Kibice z Szydłowca zdecydowanie będą skupieni na walce, która otworzy sobotnią galę. Wystąpi w niej bowiem reprezentant SKS KB Viktoria Szydłowiec, Mateusz Rycerski. Dla 31 latka będzie to zawodowy debiut w formule bokserskiej. Jego przeciwnikiem będzie również debiutujący w tej formule Piotr Kuberski. Przypominjmy, że zawodnik szydłowieckiej Viktorii to wielokrotny mistrz Polski w kick boxingu oraz zdobywca zawodowego tytułu mistrza Polski w formule full contact.

Więcej o: Rycerski debiutuje w boksie!

Ogłoszenie WOT

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Radomiu informuje o prowadzonej rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej  stanowią realną siłę i wsparcie dla lokalnej społeczności w sytuacjach kryzysowych. Terytorialność oznacza gotowość do obrony i wpierania swoich rodzin, bliskich i sąsiadów, zgodnie z mottem "Zawsze gotowi, Zawsze blisko".

Więcej informacji o zasadach rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej WKU w Radomiu - https://wkuradom.wp.mil.pl/ oraz pod nr telefonu 261-511-075 oraz 261-511-077.

Więcej o: Zostań żołnierzem

Ostrzeżenie

W dniu 23.02.2021 r. na obszarze całego woj. mazowieckiego istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarrmowania dla pyłu zawieszonego PM10 (100 μg/m3) w powietrzu. Stopień zagrożenia II
Prognozowane przekroczenie obejmuje cały obszar woj. Mazowieckiego.
Zrezygnuj ze spacerów. Jeśli możesz, zostań w domu. Ogranicz wietrzenie pomieszczeń. Chroń dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży. Obowiązuje Cię zakaz rekreacyjnego palenia w kominkach.

Przewidywany czas trwania ryzyka od godz. 8.00 dnia 23.02.2021 do godz. 24.00 dnia 23.02.2021.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina właścicielom i zarządcom o obowiązkach związanych z zapewnieniem właściwego stanu technicznego i bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych (art. 61 ust.2 ustawy Prawo budowlane).

Więcej o: Przypomnienie o obowiązku odśnieżania...

Plakat o naborze na rachmistrza spisowego

Burmistrz Szydłowca ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych z przeprowadzeniem spisu powszechnego NSP 2021.

Więcej o: Zostań rachmistrzem