Skip to main content

III miejsce i powołanie do kadry Polski

Drukuj
Opublikowano: 07 czerwiec 2011

Kadra PolskiNa boiskach ośrodka piłkarskiego na Bemowie odbył się wojewódzki finał Turnieju im. Marka Wielgusa, będący oficjalnymi mistrzostwami Polski U-11. W finale wojewódzkim rywalizowały łącznie 32 zespoły dziewcząt i chłopców. Drużyna UKS Spartakus z PSP nr. 2 w Szydłowcu zajęła III miejsce.

XVI Turniej im. Marka Wielgusa to pierwszy w historii turniej dziecięcej piłki nożnej, mający status Mistrzostw Polski Jedenastolatków. To również promowanie zasad sportowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży w ramach programu GRAM FAIR. Wszyscy uczestnicy turnieju stają się ambasadorami akcji.

Turniej przeznaczony jest dla szkolnych drużyn piłkarskich dziewcząt i chłopców oraz uczniowskich klubów sportowych. Najlepsza drużyna otrzymała tytuł Mistrza Polski w Piłce Nożnej 11-latków. Nagrodą główną był wyjazd na mecz Borusii Dortmund.

Wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna MUKS Praga, II miejsce UKS Ząbkowia. Wysokie III miejsce zajęła drużyna z UKS Spartakus w PSP nr. 2 w Szydłowcu, a IV miejsce SP Grygrów.

W małym finale, tj. walce o III miejsce, szydłowiecka drużyna pokonała SP Grygrów 2:1 i w ten sposób UKS Spartakus zdobył trzecie miejsce w województwie mazowieckim.

Drużyna UKS Spartakus wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Piętak, Emilia Stępień, Karolina Gałczyńska, Kornelia Piasecka, Mira Chwalkiewicz, Angelika Gaławanow, Oliwia Wieczorek, Dominika Chęcińska, Wiktoria Chylat, Paulina Kubińska, Karolina Kowalik.

Najlepsi zawodnicy i najlepsze zawodniczki turnieju rozegrali mecz z drużyną Polonii Warszawa, a wśród najlepszych była nasza zawodniczka Aleksandra Piętak. W drużynie Polonii zagrali: Radosław Mynarz, Sebastian Przyrowski, Bruno, Łukasz Piątek, Euzebiusz Smolarek, Daniel Gołębiewski i Jacek Zieliński. Funkcję trenera drużyny Polonii pełnił Stefan Majewski - trener reprezentacji Polski U-20, natomiast trenerem jedenastolatków był Marcin Sasal - trener Korony Kielce.

Rywalizację najmłodszych z ciekawością obserwowali zaproszeni goście. Wśród nich był m.in. były prezes PZPN Michał Listkiewicz oraz aktor Olaf Lubaszenko.
Wielkie wyróżnienie spotkało Aleksandrę Piętak i Emilię Stępień, które otrzymały powołanie do kadry Polski U-11 dziewcząt.

Opiekunem naszej drużyny jest Mirosław Jasiński - nauczyciel wychowania fizycznego w PSP nr. 2 w Szydłowcu.