Skip to main content

Turniej Siatkówki Plażowej

Drukuj
Opublikowano: 22 lipiec 2013

Siatkóka plażowa13 lipca na boiskach nad zalewem rozegrany został turniej II Otwartych Mistrzostw Szydłowca w Siatkówce Plażowej o Puchar Burmistrza. Do turnieju zgłosiło się 7 par zawodników. Drużyny podzielono na 2 grupy, w grupach zespoły grały systemem każdy z każdym. Do półfinału awansowały po 2 drużyny z każdej grupy.

Z grupy 1 awans wywalczyła drużyna w składzie; Kuba Michalski i Paweł Filipowicz z 1 miejsca , 2 miejsce wywalczyła drużyna w składzie Maciek Szymczyk i Daniel Jasik. Natomiast z grupy 2 awans z 1 miejsca wywalczyła drużyna w składzie Marek Michalski i Tomasz Sokołowski, z 2 miejsca do półfinału awansowała drużyna w składzie Marcin Sasal i Arek Sasal. W I półfinale drużyna Michalski i Filipowicz pokonała drużynę Sasal i Sasal 2:0 w setach 21:9 i 21:13. W II półfinale drużyna Michalski i Sokołowski pokonała drużynę Szymczyk i Jasik w setach 2 :1. W meczu o 3 miejsce drużyna w składzie Sasal i Sasal pokonała drużynę Szymczyk i Jasik 2 :0 zajmując 3 miejsce w turnieju.  W meczu o 1 miejsce spotkały się zespoły w składzie Kuba Michalski i Paweł Filipowicz z zespołem Marek Michalski i Tomasz Sokołowski. Po zaciętej i emocjonującej walce 2:0 w setach zwyciężyli Kuba Michalski i Paweł Filipowicz zdobywając 1 miejsce i Mistrzostwo Szydłowca. Gratulacje i podziękowania za sportową rywalizację złożyli zawodnikom Burmistrz Andrzej Jarzyński z kierownik Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS, Marek Zdziech, wręczając jednocześnie pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i nagrody dla zawodników zwycięskich zespołów . Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski i SCKiS – Zamek.