Skip to main content

Na kortach o Puchar Burmistrza

Drukuj
Opublikowano: 05 sierpień 2014

Turniej Tenisa ZiemnegoII Mistrzostwa Szydłowca w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego rozegrane zostały 31 lipca na miejscowych kortach. Zawodników powitał i życzył satysfakcjonującej rywalizacji Marek Zdziech - kierownik Wydziału Sportu i Turystyki Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu Zamek, który dokonał również oficjalnego otwarcia Mistrzostw.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik - do 12 lat, oraz kadet - 13-18 lat. Drogą losowania utworzono dwie grupy po 5 zawodników. W grupach rywalizacja odbywała się na zasadzie gry każdy z każdym. Nad całością turnieju czuwał sędzia główny Rafał Kiljanek - animator „Orlika”. Młodzikom sędziował Robert Mazurkiewicz -instruktor tenisa ziemnego, natomiast w grupie kadetów zawodnicy sędziowali sobie sami. Mecze były zacięte, a zmienna pogoda nie ułatwiała zadania tenisistom. Pomimo wszystko, sportowy duch nie opuszczał zawodników, atmosfera była przyjazna i wszyscy dobrze się bawili.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: w grupie młodzików pierwsze miejsce zajęła - Aleksandra Mazurkiewicz, drugie wywalczyła Julia Kuźdub, trzecie natomiast przypadło Helenie Mazurkiewicz. W grupie kadetów mistrzostwo wywalczył Damian Samburski, drugie miejsce zajął Bartosz Słoń, trzecie Kamil Uciński.

Zwycięzcy otrzymali od Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego dyplomy, puchary i upominki.