Skip to main content

Międzymiastowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet „Złote Baby”

Drukuj
Opublikowano: 21 marzec 2013

Złote BabyJuż po raz dziesiąty został rozegrany Międzymiastowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet „Złote Baby” o Puchar Burmistrza Szydłowca. 17 marca 2013 roku w hali Zespołu Szkół im. Jana Pawła II spotkali się miłośnicy siatkówki – zawodnicy i kibice. Tegoroczne rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział dziewięć zespołów, z Kielc, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Krakowa, oraz 1 drużyna z Szydłowca. Turniej otworzył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, który serdecznie przywitał zawodniczki i życzył, aby sportowa rywalizacja dała wiele pozytywnych wrażeń.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn. Do półfinału awansowały po dwie drużyny z każdej grupy. Awans do półfinału wywalczyły z grupy I: „APOLLO” Kraków” i „VOLLEY-F” Kielce, z grupy II awansowały drużyny „STS SZÓSTKA” Szydłowiec i „GAMEB DANA I” Skarżysko-Kam. W półfinale „APOLLO” Kraków pokonało „GAMEB DANA I” Skarżysko – Kam. 2:0, natomiast „STS SZÓSTKA” Szydłowiec zwyciężyła „VOLLEY-F” Kielce 2:0. W meczu o trzecie miejsce „VOLLEY-F” Kielce pokonało „GAMEB DANA I” Skarżysko-Kam. 2:0.

W finale o I miejsce spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju, gdzie po zaciętej i wyrównanej walce gospodynie turnieju czyli„STS SZÓSTKA” Szydłowiec nieznacznie uległy ”APOLLO” Kraków 1:2 (tajbrek) wynikiem 2:1, natomiast w meczu o 3-miejsce drużyna „VOLLEY-F” Kielce zwyciężyła z „GAMEB DANA” I Skarżysko-Kam. wynikiem 2:0.

Najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Ula Pawelec z drużyny „APOLLO” Kraków. Mecze sędziowali: Bogdan Sokół, Leszek Fiutowski i Rafał Witkowski ze świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: I miejsce - „APOLLO” Kraków, II miejsce - „STS SZÓSTKA” Szydłowiec, III miejsce - „VOLLEY-F” Kielce, IV miejsce - „GAMEB DANA” Skarżysko-Kam., V miejsce - „SALOS I” Kielce, VI miejsce - „I L.O.” Końskie, VII miejsce - „SALOS II” Kielce, VIII miejsce - „BABECZKI” Skarżysko-Kam., IX miejsce - „PIĄTECZKI” Skarżysko-Kamienna, X miejsce - „DANA GAMEB II” Skarżysko-Kam.

Puchary zwycięzcom wręczył Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński wraz z Kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS- Zamek Markiem Zdziechem.

Organizatorem Międzymiastowego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet „Złote Baby” był Urząd Miejski, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu-Zamek oraz Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe.