FestynKochani!

Już 18 czerwca 2015 roku w Szydłowcu Wielki Festyn Charytatywny dla Wioli Brzeźniak pod nazwą „Dopóki oddycham nie tracę nadziei”.

Wiola od urodzenia choruje na mukowiscydozę – śmiertelną chorobę genetyczną. Choroba ta co raz szybciej wyniszcza jej organizm i atakuje narządy wewnętrzne. Dziewczyna nie może oddychać bez specjalistycznej aparatury, która towarzyszy jej każdego dnia.

Wiola umiera. Zostało jej dosłownie kilka miesięcy życia, a jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc. Niestety operacja, której podjąć może się klinika w Austrii kosztuje, aż 150 tysięcy euro. Nadal brakuje funduszy… Dlatego postanowiliśmy jej pomóc.

18 czerwca w Szydłowcu przy szydłowieckim zalewie odbędzie się koncert z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie Wioli.

Logo

Gwiazdą tego wydarzenia będzie legendarny zespół IRA, który podczas festynu dla Wioli zagra swoje największe hity. Zespół szykuje również kilka niespodzianek, które z pewnością zaskoczą jego najwierniejszych fanów, ale szczegółów nie chcemy jeszcze zdradzać Uśmiech.

Oprócz zespołu IRA wystąpią również:

  • Zuzanna Gadowska, utalentowana szydłowiecka wokalistka, instrumentalistka, autorka tekstów i muzyki.
  • Studium Instrumentów Etnicznych ze Skarżyska Kam. Jest to grupa wykonująca muzykę określaną nazwą psychofolk, przy użyciu instrumentów etnicznych z całego świata, głównie bębnów afrykańskich.
  • Gospel Radom - jak sama nazwa wskazuje, jest to chór wykonujący muzykę gospel. Ciekawostką jest fakt, że całkiem niedawno Gospel Radom nagrał chórki do najnowszej piosenki IRY „Wybacz”.

Podczas festynu nie zabraknie również licytacji z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Wioli.

Wszystkich fanów bardzo dobrej muzyki, a także tych, którzy lubią pomagać zapraszamy 18 czerwca do Szydłowca, by dobrze rozpocząć letni czas. Gwarantujemy moc atrakcji!

Ceny cegiełek to jedyne 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu.

Można je nabyć w Szydłowcu (Redakcja portalu Nasz Szydłowiec oraz Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”, oraz w okolicznych miastach i miejscowościach). Szczegóły w wydarzeniu na facebooku. Istnieje również możliwość kupienia biletu przez Internet, szczegóły pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

18 czerwca, Szydłowiec, plac przy zalewie, ul. Folwarczna, startujemy o godzinie 18.oo!

Wszelkie informacje znajdują się na naszym facebooku  „Dopóki oddycham nie tracę nadziei Wielki Festyn Charytatywny  dla Wioli Brzeźniak.

Organizator:„ŻY-RA-FA” Społeczny Komitet Organizacyjny Festynu, który tworzą: Agnieszka Sobutka-Klepaczewska, Anna Kowalska, Barbara Gadowska, Inga Pytka-Sobutka, Barbara Sochacka, Agnieszka Banaszczyk, Ilona Mamla, Igor Olesiński i Marcin Banaszczyk.

Współorganizator: Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu „Zamek”

Honorowy patronat: Caritas Diecezji Radomskiej

Partnerzy: Koleje Mazowieckie, Urząd Miejski w Szydłowcu, Powiat Szydłowiecki.

Plakat