Prace spółki Wodociągi i Kanalizacja

Opublikowano: 10 październik 2019

Spółka Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu w ostatnim czasie rozpoczęła inwestycję pn. "Wymiana sieci wodociągowej na w ul. Garbarskiej w Szydłowcu". Inwestycja obejmuje wymianę sieci wykonanej z azbestocementu i realizowana jest poprzez Spółkę "Wodociągi i Kanalizacja" Sp. z o.o. w Szydłowcu ze środków własnych. Termin zakończenia robót planowany jest na m-c grudzień br.

Prace powyższe podyktowane zostały koniecznością wymiany sieci na w/w odcinku w związku z występującymi bardzo częstymi awariami w tym obszarze miasta oraz wyciekami, które powodują ubytek wody w sieci wodociągowej w północnej części miasta. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami produkcji w ujęciach wody dla miasta Szydłowca i stwarza kolejne zagrożenia w płynności dostaw wody dla obszaru sieci miejskiej. Oprócz powyższego, każdorazowe usuwanie awarii wiąże się ze znacznymi kosztami.

Spółka Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu w roku 2019 dodatkowo wykonywała prace inwestycyjne związane z posiadana infrastrukturą. Przede wszystkim Spółka zaangażowała się w modernizację Ujęć Wody w Szydłowcu oraz Stacji Uzdatniania Wody w Sadku, Majdowie i Zdziechowie. Powyższe prace konieczne były z uwagi na b. duże zużycie infrastruktury wydobycia i przesyłu wody do mieszkańców.
Jednocześnie Spółka zaangażowała się w modernizacje odcinków sieci kanalizacyjnej oraz obiektów przepompowni ścieków w Szydłowcu. Wykonane zostały prace naprawcze w kanalizacji sanitarnej i deszczowej polegające na wycięciu korzeni wrastających w systemy kanalizacyjne oraz naprawy punktowe w sieci.

Wykonana została modernizacja przepompowni ścieków w miejscowościach Szydłowiec, Sadek i Szydłówek.
Pracownicy Spółki na bieżąco wykonują prace udrażniania kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Zgodnie z posiadanym pozwoleniem wodno-prawnym funkcjonuje Oczyszczalnia Ścieków w Szydłowcu. W bieżącym roku dokonana została modernizacja sterowania procesami w Oczyszczalni Ścieków.

Spółka Wodociągi i Kanalizacja wykonuje prace zlecone w zakresie:
· budowy sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz przepompowni ścieków.
· wykonania dokumentacji projektowej przyłączy wodno-kanalizacyjnych,
· wykonania przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych,
· usług w zakresie opróżniania szamb przydomowych,
· usług sprzętowo/transportowych (koparko-ładawarki, mini-koparki, transportu do 10 t),
· usług w zakresie udrażniania przykanalików i kanalizacji urządzeniem „PYTON”,
· usług inspekcji TV kanału sanitarnego.