Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Dlaczego warto tu zainwestować

Drukuj
Opublikowano: 24 styczeń 2017

Polska to dynamicznie rozwijający się kraj położony w centrum Europy. Szczegółowe informację można uzyskać na stronach Państwowej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii:

Mocne strony Szydłowca

Korzystna lokalizacja, dogodne połączenia komunikacyjne, atrakcyjne tereny inwestycyjne w połączeniu z przychylnym nastawieniem władz lokalnych zapewniają inwestorowi najdogodniejsze warunki działania.

Lokalizacja

Szydłowiec stanowi południowe wrota Mazowsza, leży przy granicy z województwem Świętokrzyskim. Zlokalizowany jest w połowie drogi z Warszawy do Krakowa.

Infrastruktura

Przez Szydłowiec przebiega jedna z najważniejszych dróg krajowych - S7, która stanowi część trasy europejskiej E77 biegnącej z Rosji poprzez państwa bałtyckie, Polskę, Słowację, aż do Węgier. W odległości 30 km mieści się Port Lotniczy w Radomiu, natomiast Lotnisko Chopina w Warszawie oddalone jest o 130 km, zaś od międzynarodowych portów lotniczych w Krakowie, Łodzi i Lublinie, Szydłowiec dzieli ok. 160 km.

Tereny inwestycyjne

Obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego dla strefy przemysłowej zlokalizowanej przy drodze krajowej nr S7 - bliskość węzłów komunikacyjnych. Proponujemy tereny inwestycyjne w cenie od 30 zł/m2. Na terenie Szydłowca funkcjonuje podstrefa Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice. W sąsiedztwie dzielnicy przemysłowej funkcjonuje Inkubator Przedsiębiorczości oraz Centrum Obsługi Inwestora.

Wsparcie i kompleksowa obsługa inwestora

W Szydłowcu inwestor może liczyć na pomoc wykwalifikowanych pracowników Urzędu Miejskiego, przy załatwianiu formalności prawno-administracyjnych na każdym etapie procesu inwestycyjnego, a także opiekę poinwestycyjną. Inwestor może skorzystać również ze zwolnienia od podatku od nieruchomości, którego wymiar jest uzależniony od ilości utworzonych nowych miejsc pracy. Na terenie miasta swoje siedziby posiadają Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy oraz Sąd Rejonowy co ułatwia podejmowanie i prowadzenie działalności. W Szydłowcu działa także Powiatowy Urząd Pracy, który oferuje różne formy wsparcia przedsiębiorcy.

Atrakcje Regionu

Szydłowiec liczy ponad 600 lat, a jego historia sięga początków XIII wieku. W mieście znajduje się wiele zabytków m.in.: Kościół pod wezwaniem św.Zygmunta, Ratusz Miejski, Zamek wraz z okalającym go Parkiem Radziwiłowskim. W szydłowieckim zamku swoją siedzibę ma Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych, które w swoich zbiorach posiada unikalne eksponaty. Miłośnicy wydarzeń kulturalnych mogą skorzystać z bogatej oferty wydarzeń cyklicznych m.in.: Szydłowieckie Wianki, Dzień Kultury Żydowskiej „Mazel Tow”, Dni miasta – Szydłowieckie Zygmunty. Szydłowiec to także piękno otaczającej go natury, położony u stóp Gór Świętokrzyskich zapewnia możliwość aktywnego wypoczynku (sieć szlaków rowerowych).

Ratusz

Zamek

Kirkut

Kosciol