Zdjęcie przedstawiające książkę Skarby kultury ludowej mieszkańców ziemii szydłowieckiej

Wczoraj w sali kameralnej szydłowieckiego zamku, odbyła się promocja najnowszej książki Pani Ireny Przybyłowskiej -Hanusz „Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej”.


Okładka książki Pani Ireny Przybyłowskiej hanusz, "Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej" Na niej, prócz napisu, zajduje się: na dole malutka panorama Szydłowca, a nad nią para w stroju ludowym, głów nie widać, bo są zacienione"

„Skarby kultury ludowej mieszkańców Ziemi Szydłowieckiej” jest zbiorem opowiadań zebranych przez Panią Irenę Przybyłowską - Hanusz.


Za nami XXVI Zamkowe Spotkania Teatralne o laur "Złotego Gargulca".

Przed nami XXVI Zamkowe Spotkania Teatralne o laur "Złotego Gargulca".

Pierwsza edycja festiwalu „FOSA FEST” za nami. 4 września na szydłowieckim zamku odbyła się impreza osadzona na muzyce, której towarzyszyły również inne formy artystyczne.

Na zdjęciu Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł czytający fragment utworu.

W zeszłą sobotę, w sali kominkowej szydłowieckiego Zamku odbyła się X edycja Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska pochyliła się nad „Moralnością Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

Na grafoce widnieje napis "Gabriela Zapolska" i "Moralność pani Dulskiej".

4 września o godzinie 11:00 w Sali Kominkowej zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów odbędzie się 10 edycja Narodowego Czytania poświęcona twórczości Gabrieli Zapolskiej.

Już 4 września na szydłowieckim zamku odbędzie się pierwsza edycja FOSA FEST.

21 sierpnia odbył się jubileusz 10-lecia działalności Zespołu Ludowego "Kumosie" z Sadku.