Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę Zamkowego Kina Letniego.

Zdjęcia księdza Romana Kotlarza na tle ołtarza w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu

45 lat temu pożegnaliśmy księdza Romana Kotlarza, który zasłabł w czasie odprawiania mszy świętej w Pelagowie, a żywot swego dokończył w szpitalu w Radomiu. Już niemal pół wieku od tego wydarzenia, a charyzmą którą obdarowywał wszystkich wokół wciąż jest żywa.

Wystawa plenerowa Instytutu Pamięci Narodowej „...ksiądz musi zaprzestać. Życie i działalność ks. Romana Kotlarza”

Urząd Miejski w Szydłowcu serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach związanych z 45-leciem śmierci Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza, które odbędą się 18 lipca 2021 roku.

Szydłowieckie Centrum Kultury kolejny raz zaprasza do kina letniego!

Maciek Roteiro na scenie podczas występu

Za nami jubileuszowy 10 Pomidżi Hit Festiwal w Szydłowcu!

Niedziela 4 lipca przebiegła w klimatach disco & dance za sprawą wydarzenia przy ul. Targowej. Festiwal zgromadził tysiące osób głodnych zabawy w rytmach największych hitów.

Zdjęcie przedstawia mural Fabryki Bryczek Braci Węgrzeckich z autorem dzieła. Znajduje się również napis "Wywiad z Łukaszem Gierlakiem autorem muralu".

Pomysł, miejsce, projekt – długa droga. Zanim opadły emocje, wyschła farba, zesztywniały pędzle, porozmawialiśmy z autorem muralu. Łukasz Gierlak absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Doktorat na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego. Głównym obszarem działań artysty jest rysunek, często wchodzący w relacje z innymi mediami (obiekt, projekcja video). Autor wielu murali, jak również tego naszego.

Kuglarze podczas występu plując ogniem.

W piątek 21 maja na szydłowiecki rynek  zagościła grupa AWARIA, która zaprezentowała zgromadzonym pokaz kuglarstwa ogniowego.

To kolejny występ ulicznych artystów w naszym mieście i z pewnością nie ostatni! Szydłowiecka publika z zaangażowaniem podziwiała przygotowane show, a z każdą minutą robiło się coraz bardziej gorąco.

Baner programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza przedszkola oraz szkoły podstawowe do wzięcia udziału w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2021/2022!