VIII Pielgrzymka Rowerowa

11 sierpnia br. już po raz ósmy wyruszyła z Szydłowca Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Trasę 208 km pielgrzymi pokonali w ciągu trzech dni, w trzech etapach: I etap – Szydłowiec – Czarnca, długość trasy 104 km. II etap – Czarnca – Zawada, gdzie spotkali się z pieszą pielgrzymką z Szydłowca. III etap zakończył się 13 sierpnia uroczystym wspólnym wejściem na Jasna Górę pielgrzymów rowerowych i pieszych. Do Częstochowy szczęśliwie dotarła grupa 50 pielgrzymów na rowerach.

Pielgrzymi „Kawalerii Rowerowej” z Szydłowca pod przewodnictwem Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego – inicjatora pielgrzymki, pierwszy dzień rozpoczęli mszą świętą w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu, którą odprawili ksiądz dziekan Adam Radzimirski, proboszcz tutejszej parafii oraz ksiądz Marian Dybalski proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Nadolnej, udzielając błogosławieństwa na całą drogę ich pielgrzymowania.

 Po mszy świętej rowerzyści udali się w drogę, niektórzy już po raz ósmy, aby w myśl tegorocznego hasła pielgrzymki „Jan Paweł II - Świadek wiary, nadziei i miłości” podążyć ze swoimi radościami, smutkami i osobistymi intencjami do Domu Jasnogórskiej Pani. Burmistrz Andrzej Jarzyński w imieniu wszystkich uczestników VIII Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę serdecznie podziękował wszystkim, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tego pięknego przedsięwzięcia.
Szczególnie serdeczne słowa podziękowania za osobiste zaangażowanie, modlitwę i opiekę duchową nad uczestnikami pielgrzymki skierował do księdza kan. Adama Radzimirskiego, proboszcza parafii św. Zygmunta, ks. kan. Zenona Ociesy, proboszcza parafii Matki Boskiej Bolesnej, kapelana rowerzystów – ks. Mariana Dymalskiego oraz ojca Kazimierza Kowalskiego z Klasztoru Bernardynów w Częstochowie.

Szydłowiecka Pielgrzymka Rowerowa stała się już lokalną tradycją. Jest nie tylko ulubionym sposobem pielgrzymowania miłośników roweru, lecz także formą skutecznej promocji naszego miasta.