Charles Fox w Szydłowcu

23 sierpnia gościł w Szydłowcu Charles Fox, wybitny amerykański kompozytor, autor muzyki filmowej i telewizyjnej, którą rozpoznaje i kocha nie tylko Ameryka. W rodzinnym mieście swojego ojca został serdecznie powitany przez Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego.

Charles Fox urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku, lecz jego ojciec urodził się i wychował w Szydłowcu, skąd wyemigrował do USA. Charles Fox rozpoczął karierę w latach 60-tych, w latach 70-tych był wielokrotnie za swoją twórczość nominowany do Oskara. Napisał muzykę do ponad 100 filmów, współpracował między innymi z takimi artystami jak Fred Astaire, Johny Cash. Napisał także oratorium Lament i Modlitwa, do słów Jana Pawła II. Wykonywano je w Warszawie w lipcu 2009, gdzie Charles Fox osobiście dyrygował chórem Teatru Wielkiego.

Artysta przyjechał do Szydłowca, skąd pochodzi jego rodzina, aby poznać miejsce, gdzie urodził się i wychował jego ojciec. Zwiedził miasto i jego zabytki, a podczas wizyty w ratuszu, gdzie przyjął go Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, wykazywał duże zainteresowanie dniem dzisiejszym i planami rozwoju Szydłowca. Pytał o wiele szczegółów z przeszłości i teraźniejszości, interesowały go zamierzenia na przyszłość. Od burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego otrzymał wiele interesujących materiałów, promujących miasto i jego zabytki. Przy pożegnaniu Charles Fox podziękował za serdeczne przyjęcie i zapewnił, że to nie jego ostatnia wizyta w mieście swoich korzeni.

Charles Fox w Szydłowcu


Charles Fox w Szydłowcu