Uniwersytwet Trzeciego Wieku

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek informuje, że działający pod patronatem Burmistrza Szydłowca Andrzeja Jarzyńskiego Szydłowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna w październiku drugi semestr zajęć.

Rekrutacja prowadzona będzie do dnia 4 października 2010 roku. Informacje i zapisy: Szydłowieckie Centrum Kultury - Zamek, sekretariat I piętro tel. nr 48/6171029, 48/6170296, Ilona Jaworska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapraszamy przyszłych słuchaczy Uniwersytetu na spotkanie organizacyjne do Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek 22 września 2010r., środa, godzina 16.00, Galeria Kaplica Zamkowa – I piętro.

Zajęcia w II semestrze Szydłowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywać się będą w miesiącach październik – styczeń. Rozpoczną się 6 października uroczystym spotkaniem inaugurującym nawy semestr.

Odpłatność za II Semestr zajęć Uniwersytetu dla jednej osoby wynosi 50 zł. W ramach opłaty semestralnej słuchacze będą uprawnieni do korzystania z wykładów organizowanych przez Uniwersytet – średnio 2 wykłady w miesiącu. Wykłady odbywać się będą w środy, o godzinie 16.00, w Galerii Kaplica Zamkowa Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek.

W ramach uniwersyteckich spotkań organizowane będą wykłady z różnych dziedzin: literatury, sztuki, psychologii, historii, ochrony środowiska, itp. Wykłady prowadzić będą naukowcy, pracownicy wyższych uczelni oraz osobistości ze środowisk twórczych.

Słuchacze będą też mogli uczestniczyć w zajęciach fakultatywnych z zakresu: tańca, teatru, plastyki, lektoratów językowych i innych, wg zgłoszonego zapotrzebowania. Zajęcia fakultatywne odbywać się będą 1 x w tygodniu z każdego fakultetu. Zajęcia fakultatywne będą dodatkowo płatne, zależne od frekwencji. Wymagana jest minimum 10 osobowa grupa na dany fakultet.


Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w uniwersyteckich spotkaniach.


Dyrektor                         

Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek

Małgorzata Bernatek