Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Energia ze źródeł odnawialnych!

Drukuj
Opublikowano: 04 maj 2015

energia odnawialnaW związku z wdrożeniem nowej perspektywy finansowej 2014-2020 pojawiają się możliwości aplikacji o współfinansowanie inwestycji zapewniających zrównoważony rozwój wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Gmina Szydłowiec zamierza aplikować o środki, które umożliwią mieszkańcom Gminy Szydłowiec uzyskanie dofinansowania na zakup i montaż instalacji służących do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

W dniu 15 maja ogłoszony zostanie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Szydłowiec będzie aplikować o środki na budowę tzw. mikroinstalacji prosumenckich. Instalacje te wykorzystują odnawialne źródła energii, służące do jej wytwarzania, w szczególności energii elektrycznej lub cieplnej (tzw. mikroinstalacje fotowoltaiczne).

W najbliższym czasie wprowadzane będą również kolejne nabory mające na celu uzyskanie wsparcia na realizację operacji dotyczących budowy mikroinstalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania proszone są o kontakt z Wydziałem Funduszy Strukturalnych i Strategii Rozwoju Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, pokój 24, telefon 48/617-86-49, adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem złożenia ankiety i tym samym chęci udziału w projekcie.

Deklaracje oraz ankiety należy składać do dnia 8 maja 2015 r. - mieszkańcy sołectw oraz do dnia 1 czerwca 2015 roku - mieszkańcy miasta Szydłowiec.

PDF Ankieta                        WORD Deklaracja